Netflix przygotowuje dokument o życiu i karierze Prince’a

Natalia Hluzow
30.10.2018 14:41
Prince film dokumentalny|undefined Fot. kadr z filmu "Purple Rain"

Amerykańska reżyserka i producentka, Ava DuVernay, zrealizuje film dokumentalny dla Netflix, który skupi się na życiu i twórczości zmarłego w 2016 roku Prince’a.

Jak donoszą zagraniczne media, już niebawem będziemy mogli przyjrzeć się historii Prince’a w filmie dokumentalnym Netfliksa. Projektem zajmie się Ava DuVernay, reżyserka nominowanej do Złotego Globu "Selmy", oscarowej "13. poprawki" i głośnej "Pułapki czasu".

Netflix: Powstaje dokument o historii Prince’a

Film dokumentalny na temat Prince’a powstaje w ramach pełnej współpracy ze spadkobiercami Prince’a, którzy udostępnią twórcom wywiady, materiały archiwalne, zdjęcia i dostęp do licznych informacji na temat artysty, w tym do niepublikowanych wcześniej treści. Kilkuczęściowy dokument ma obejmować całe życie Prince’a. Ava DuVernay czuje się zaszczycona, że to właśnie jej powierzono ten projekt. Jak powiedziała w rozmowie z Deadline:

Prince był geniuszem. Jedyny sposób, w jakim mogę zrobić o nim film, to stworzyć go z miłością. I wielką dbałością. Jestem zaszczycona, że mogę to zrobić i wdzięczna z powodu zaufania, jakim obdarzyli mnie spadkobiercy.

Wybór Avy DuVernay na realizatorkę filmu nie jest pomysłem samych spadkobierców. Jak potwierdziły źródła portalu Deadline, zanim odszedł Prince, sam kontaktował się z reżyserką, by nawiązać z nią współpracę. Oboje od lat angażowali się bowiem w walkę z nierównościami rasowymi w Stanach Zjednoczonych (co DuVernay czyni zresztą do dziś).

Śmierć Prince’a

Prince zmarł 21 kwietnia 2016 w swoim domu w Paisley Park. 2 czerwca 2016 w oświadczeniu prasowym biura koronera hrabstwa Anoka poinformowano, że wokalista przypadkowo przedawkował fentanyl.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.