Netflix stworzy adaptację kolejnego bestselleru Harlana Cobena. Kto wyreżyseruje film?

08.05.2020 08:17
Harlan Coben|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Według najnowszych informacji Netflix przejął prawa do adaptacji powieści Harlana Cobena pod tytułem "Sześć lat później". Kto wyreżyseruje film?

Już niedługo ruszy praca nad adaptacją bestsellerowej powieści Harlana Cobena "Sześć lat później". Film będzie jedną z nadchodzących produkcji oryginalnych Netfliksa. Wybrano już filmowca, który odpowie za scenariusz i reżyserię tego tytułu.

"Sześć lat później" Harlana Cobena jako film Netfliksa

Wygląda na to, że Netflix zamierza stworzyć całą serię filmowych i serialowych wersji powieści Harlana Cobena. Był już serial "The Stranger", a obecnie trwają prace nad przeniesieniem na język filmu innej książki pisarza - "W głębi lasu". Za tę produkcję odpowiedzą polscy twórcy - reżyserzy Leszek Dawid i Bartosz Konopka oraz scenarzyści Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski.

Przeczytaj także

To jednak nie koniec. Jak donosi Deadline, niebawem zobaczymy kolejną adaptację powieści słynnego pisarza. "Sześć lat później" wyreżyseruje słynny amerykański filmowiec David Ayer. To nie pierwszy raz, kiedy reżyser współpracuje z Netfliksem. W 2017 roku powstał "Bright" z Willem Smithem w roli głównej. Obecnie trwają prace nad drugą częścią tej produkcji. Ayer pracuje również nad scenariuszem "Sześciu lat później". Następnie stanie za kamerą adaptacji bestselleru Cobena. Ayer został również producentem filmu wraz z Chrisem Longiem z firmy Cedar Park.

Przeczytaj także

Tytuł powieści "Sześć lat później" odnosi się do czasu, który upłynął, od kiedy Natalie - ukochana głównego bohatera Jake'a Fishera wyszła za mąż za innego mężczyznę. Fisher postanowił zapomnieć o złamanym sercu, rzucając się w wir pracy nauczyciela akademickiego.  Emocje cały czas się w nim jednak gotują. Nadzieja na odzyskanie dawnej miłości pojawia się, kiedy mężczyzna dowiaduje się o śmierci męża Natalie. Postanawia udać się na pogrzeb mężczyzny, gdzie odkrywa straszną prawdę. Kobieta, podająca się za Natalie nie jest osobą, którą kocha Fisher. Bohater postanawia przeprowadzić śledztwo w poszukiwaniu prawdy. 

Przeczytaj także

"Sześć lat później" - kiedy premiera?

Prace nad filmem prawdopodobnie ruszą w ciągu najbliższych miesięcy. Na razie w produkcji przeszkadzają obostrzenia narzucone na branżę filmową spowodowane pandemią koronawirusa. Nie zdradzono jeszcze daty premiery "Sześciu lat później", ale film prawdopodobnie zadebiutuje na Netfliksie w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

Przeczytaj także

Zobacz też: Adaptacja powieści Harlana Cobena w pierwszym zwiastunie. Jak prezentuje się "The Stranger"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.