Netflix zgłębi historie słynnych muzyków w serialu dokumentalnym „ReMastered”

Sergiusz Kurczuk
25.09.2018 15:58
Netflix zgłębi historie słynnych muzyków w serialu dokumentalnym „ReMastered” Fot. materiały promocyjne

„ReMastered” to nowa propozycja Netfliksa dla fanów muzyki. Serial osadzi biografie takich artystów jak Johnny Cash, Sam Cooke czy Bob Marley w politycznym lub kryminalnym kontekście. 

Jesienią na serwis Netflix trafi serial dokumentalny dla fanów muzyki popularnej i historii nowoczesnej. „ReMastered” skupi się na słynnych artystach i interesujących fragmentach ich życiorysów. Twórcy nowej produkcji skupią się na kryminalnym lub politycznym wymiarze ich biografii. Za każdy z odcinków odpowie inny reżyser. W sieci pojawił się zwiastun produkcji. Jak zapowiada się „ReMastered”?

„ReMastered” - zwiastun dokumentalnego serialu Netflix

Jak donosi Deadline, poszczególne odcinki skupią się na wybranych fragmentach życia takich wykonawców jak Johnny Cash, Sam Cooke, Bob Marley, czy zespołu Run DMC. Całość będzie składać się z 8 odcinków, które wyreżyserują Kief Davidson, Barbara Kopple, Sara Dosa, Brian Oakes, Stuard Sender, B.J. Perlmutt, Kelly Duane de la Vega i Sam Cullman. Nad całością będą czuwać Jeff i Michael Zimbalist, którzy skomentowali serial w rozmowie dla Deadline. 

Jesteśmy podekscytowani premierą pierwszego sezonu „ReMastered” dla Netfliksa. Tworząc śledcze opowieści o wpływie muzyki na społeczeństwo, mieliśmy nadzieję, że widzowie będą je oglądać nie tylko dlatego, że znają i kochają artystów, ale także dlatego, że zaufają dziennikarstwu i obietnicy nowego spojrzenia na ich biografie. 

Jak prezentuje się zwiastun „ReMastered”?

Serial skupi się więc głównie na społeczno-kulturowym wpływie pewnych wydarzeń z życia bardziej lub mniej znanych muzyków i ich niesamowitych historii. 

„ReMastered” - kiedy premiera?

Pierwszy odcinek serialu trafi na Netfliksa 12 października 2018 roku. Kolejne opowieści będą ukazywać się co miesiąc. Na pierwszy ogień poszedł temat śmierci Boba Marleya. W listopadzie zobaczymy przewrót polityczny, jakiego dokonał Johnny Cash. Grudzień będzie należał do historii tajemniczego morderstwa Jama Mastera Jaya. Początek roku 2019 to opowieść o chilijskim Bobie Dylanie - muzyku imieniem Victor Jara. W lutym poznamy sekrety morderstwa Sama Cooke'a. W marcu poznamy tragiczną historię zespołu The Miami Showband, który ucierpiał w zamachu terrorystycznym. Kwiecień będzie miał kolor niebieski, bo dowiemy się, czy król bluesa Robert Johnson rzeczywiście zawarł pakt z diabłem. Natomiast w ostatnim odcinku przekonamy się niesprawiedliwości branży muzycznej na przykładnie fascynującej historii utworu „The Lion Sleeps Tonight”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.