Nicolas Cage w świecie Lovecrafta. Zobacz zwiastun filmu "Kolor z przestworzy"

07.11.2019 12:15
Kolor z przestworzy|undefined Fot. kadr z filmu Kolor z przestworzy

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun adaptacji opowiadania H.P. Lovecrafta "Kolor z przestworzy". W roli głównej wystąpił Nicolas Cage.

Fani talentu Nicolasa Cage'a i twórczości H.P. Lovecrafta będą zachwyceni. Gwiazdor wystąpił w jednej z głównych ról w filmie na podstawie opowiadania pisarza pod tytułem "Kolor z przestworzy". Twórcy zaprezentowali pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji.

"Color Out of Space" - zwiastun filmu na podstawie Lovecrafta

Cage wcieli się w Nathana Gardnera - mężczyznę, którego życie zmieni się w koszmar po tym, jak nieopodal jego domu uderzy radioaktywny meteoryt. Obce ciało niebieskie stanie się powodem mutacji, które obejmą okoliczną roślinność, zwierzęta i w końcu ludzi. W pozostałych rolach wystąpili Joely Richardson, Madeleine Arthur, Brendan Meyer, Julian Hilliard, Elliot Knight with Q’Orianka Kilcher oraz Tommy Chong. Jak prezentuje się zapowiedź "Koloru z przestworzy"?

Twórcy zaprezentowali też oficjalny opis fabuły nadchodzącego filmu.

Po tym, jak meteoryt spada w ogródku przed farmą Nathana Gardnera (Nicolas Cage) i jego rodziny, mężczyzna odkrywa, że musi stoczyć walkę ze zmutowanym organizmem pozaziemskim, który zaczyna infekować umysły i ciała ludzi, przekształcając spokojne wiejskie życie w kolorowy koszmar.

Reżyserem filmu został Richard Stanley, twórca takich filmów z lat 90. jak "Hardware", "Dust Devil", czy "Wyspa doktora Moreau". Filmowiec powrócił po latach przerwy i wszystko wskazuje na to, że będzie to udany comeback. Jak podaje serwis comingsoon.net, wytwórnia SpectreVision, odpowiedzialna za produkcję "Koloru z przestworzy", chce tym filmem rozpocząć całe kinowe uniwersum oparte na twórczości Lovecrafta. Kolejną adaptacją ma być "Koszmar w Dunwich".

Przeczytaj także

"Color Out of Space" - kiedy premiera?

Produkcja miała swoją światową premierę 7 września 2019 roku na Fantastic Fest. Film zebrał mieszane recenzje, ponieważ reżyser postanowił pójść w kierunku bardziej dosłownego horroru, co działa na niekorzyść dla miłośników Lovecrafta, ale jest na plus dla osób kochających dziwaczne kino na granicy groteski. Do zwyczajnej dystrybucji "Kolor z przestworzy" trafi już 24 stycznia 2020 roku. Na razie nie wiadomo, czy produkcja zawita na ekranach polskich kin.

Przeczytaj także

Zobacz też: Najlepsze filmy z Nicolasem Cagem. "Miasto aniołów", "Osiem milimetrów", "Pan życia i śmierci"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.