Nicolas Cage zagra Draculę! Aktor wraca do wysokobudżetowych produkcji w wielkim stylu

01.12.2021 14:15
Nicolas Cage zagra Draculę! Aktor wraca do wysokobudżetowych produkcji w wielkim stylu Fot. Invision/Invision/East News

W filmie "Renfield" będzie partnerował Nicholasowi Houltowi, który wcieli się w tytułowego pomocnika Draculi. Wiemy też, że reżyserem zostanie Chris McKay.

Nicolas Cage zagra Draculę w nowym filmie Renfeld

Jak podaje portal Deadline, Nicolas Cage ma zagrać Draculę w nowym filmie Universal Pictures "Renfield". Ten będzie produkcją o potworach z Nicholasem Houltem w roli tytułowej. Z wieści portalu wynika, że reżyserem produkcji został Chris McKay ("Wojna o jutro"), natomiast scenariusz na podstawie oryginalnej historii Roberta Kirkmana ("The Walking Dead") napisał Ryan Ridley ("Rick i Morty").

Polecamy

Samantha Nisenboim dołączyła do projektu jako producentka wykonawcza, natomiast Skybound Entertainment ma wyprodukować produkcję. 

W oryginalnej powieści o Draculi, R.M. Renfield był pacjentem szpitala psychiatrycznego, który cierpi z powodu urojeń. W rzeczywistości jest jednak sługusem Draculi. Szczegóły fabularne produkcji są na razie okryte tajemnicą, ale Deadline sugeruje, że akcja "Renfield" będzie się rozgrywała raczej w czasach współczesnych, aniżeli w przeszłości. 

Polecamy

Cage niedawno występował w niezwykle dobrze ocenianym thrillerze "Pig", a niedługo będziemy mogli go zobaczyć w roli samego siebie w "The Unbearable Weight of Massive Talent". Obecnie zajmuje się natomiast kręceniem westernu "Butcher's Crossing". 

Nicolas Cage potwierdził również niedawno, że nie wystąpi w roli Joe Exotica, ponieważ Amazon postanowił odsunąć w czasie serial o Królu Tygrysów. Według raportów Variety, firma postanowiła zrealizować projekt we wrześniu 2020 roku, a Cage miał się wcielić w główną rolę. Data premiery "Renfield" nie jest na razie znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.