Nie tylko "Kapitan Mavel". Przedstawiamy listę filmów, w których zagrała Brie Larson

11.03.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 10:09
Brie Larson, foto: Sipa USA/Sipa USA/East News|undefined Fot. Brie Larson, Sipa USA/Sipa USA/East News

Ostatnio bije rekordy popularności jako Kapitan Marvel, jednak najpotężniejsza superbohaterka Marvela to nie jedyne wcielenie Brie Larson. Przedstawiamy najlepsze role młodej aktorki.

O Brie Larson zrobiło się głośno, gdy zdobyła swojego pierwszego Oscara za film "Pokój". Teraz znów ma swoje przysłowiowe pięć minut, gdyż na ekrany kin wszedł film "Kapitan Marvel", w którym Larson wciela się w tytułową bohaterkę.

Filmy, w których zagrała Brie Larson

Dla wszystkich osób, które Brie Larson przekonała do siebie swoją naturalnością i charyzmą, przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów, w których wystąpiła młoda aktorka.

Przeczytaj także

1. "Kapitan Marvel" (2019), reż. Anna Boden, Ryan Fleck

Film wchodzący w skład Kinowego Uniwersum Marvela, będący w pewnym sensie prequelem dotychczasowych 20 produkcji. Opowiada historię młodej pilotki Carol Danvers, która w wyniku kontaktu z obcą rasą Kree zyskuje nadludzkie moce. Tak naprawdę ciężko zdradzić z fabuły tego filmu cokolwiek więcej, by nie zepsuło wam to seansu. Nadmienimy tylko, że Brie Larson jest niezwykle naturalna i przekonująca, jako najpotężniejsza superbohaterka Marvela. W filmie spotykamy również młodego Nicka Fury'ego, agenta Coulsona i przeuroczego kota Goose'a. Kapitan Marvel wyjaśnia również wiele kwestii, które nurtowały fanów Marvela od lat, jak na przykład okoliczności, w których Nick Fury stracił oko.

Zobacz też: >> Wiemy co Kapitan Marvel robiła w ciągu ostatnich 20 lat <<

2. "Pokój" (2015), reż. Lenny Abrahamson

Produkcja, za którą Brie Larson otrzymała Oscara w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Jest to historia chłopca i jego matki, którzy są przetrzymywani w niewielkim pokoju, przez porywacza o pseudonimie Duży Nick. Przed sześcioma laty oprawca porwał kobietę, która następnie urodziła mu synka, Jacka. Chłopiec żyje w przekonaniu, że pokój, w którym żyje z matką od urodzenia, jest całym światem, a poza jego ścianami nic nie ma. Jednak pewnego dnia kobieta opracowuje plan ucieczki i szybko się okazuje, że to nie walka o wolność będzie najtrudniejsza, a ponowne przystosowanie się do rzeczywistości.

3. "Kong: Wyspa Czaszki" (2017), reż. Jordan Vogt-Roberts

Film przedstawia historię grupy badaczy, którzy wybierają się na tajemniczą wyspę położoną na Pacyfiku, nie zdając sobie sprawy, że jest ona domem mitycznego King Konga. Gdy dociera do nich gdzie się znaleźli jest już zdecydowanie za późno i ich misja badawcza zamienia się w dramatyczną walkę o przetrwanie. Brie Larson wciela się tu w postać młodej fotografki, a na ekranie towarzyszą jej między innymi Samuel L. Jackson, John C. Reilly i Tom Hilddleston.

4. "Przechowalnia numer 12" (2013), reż. Destin Daniel Cretton

Przechowalnia numer 12 to typ ośrodka opiekuńczego prowadzonego w formie grupowego domu, do którego trafiają młodzież i dzieci z dysfunkcyjnych rodzin. Jego kierownikiem jest Grace (w tej roli Brie Larson). Film przedstawia  bolesne historie kilku młodych osób, między innymi młodego muzyka Marcusa, oraz Jayden umieszczonej w ośrodku na życzenie ojca. Sytuacja życiowa wspomnianej dziewczyny zmusi Grace do rozprawienia się z demonami przeszłości. Jest to niezwykle poruszający film zrealizowany bez przesadzonego patosu, co nadaje mu wręcz dotkliwej autentyczności.

5. "Szklany zamek" (2017), reż. Destin Daniel Cretton

Film opowiada historie trójki osób - Reksa, Rose i Jeannette. Odwiecznym marzeniem Reksa, który wszelkie troski topił w alkoholu, było zbudowanie na pustyni szklanego zamku. Rose przez całe życie skupiała się na malarstwie, nie zwracając uwagi na otaczający ją świat. Gdy coś im nie wychodziło rzucali wszystko i ruszali w siną dal niczym para hippisów. W takich właśnie warunkach przyszło dorastać ich córce Jeannette, która już jako dorosła kobieta postanawia zmierzyć się z traumą z dzieciństwa. Brie Larson występuje tu jako dorosła wersja Jeannette, zaś w jej rodziców wcielili się Woody Harrelson i Naomi Watts.

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.