Nie zobaczymy spin-offów "X-Men". "Dark Phoenix" i "New Mutants" będą ostatnimi filmami Marvela stworzonymi przez studio Fox?

Sergiusz Kurczuk
14.01.2019 12:28
X-23, Kitty Pryde, Gambit|undefined Fot. materiały promocyjne

Wygląda na to, że zapowiadane filmy "Gambit", "X-23", "Multiple Man", "X-Force", nie ujrzą światła dziennego. Studio 20th Century Fox prawdopodobnie skasuje produkcje oparte na komiksach Marvela. 

Tego się można było spodziewać. Kiedy Disney ogłosił, że przejmuje część praw należących do 20th Century Fox, los produkcji studia opartych na komiksach Marvela był już przesądzony. Czarny scenariusz snuty przez fanów filmów o X-Manach zdaje się potwierdzać. Zapowiedziane jakieś czas temu spin-offy "X-Men" - "Gambit", "X-23", "Kitty Pryde", "Multiple Man", "X-Force", raczej nie doczekają się realizacji. Dotyczy to również filmów, wykorzystujących postacie z serii "Fantastic Four", takie jak Doctor Doom czy Silver Surfer. Wygląda na to, że ostatnimi produkcjami z kinowego uniwersum X-Men będą filmy "Dark Phoenix" i "New Mutants".

Filmy o X-Men - nie zobaczymy spin-offów

Niewyjaśniona sprawa "Gambita" z Channingiem Tatumem w roli głównej ciągnie się już od wielu lat. Chociaż w 2018 roku twórcy zapewniali, że za kilka miesięcy film trafi na ekrany kin, nie wszyscy w to uwierzyli. Zastanawiające też były pogłoski na temat solowych filmów o Kitty Pryde, X-23, czy Multiple Manie, a także doniesienia o pracach nad "Doctorem Doomem" ze scenariuszem Noah Hawleya. Największe szanse na ciąg dalszy ma spin-off "Deadpoola" pod tytułem "X-Force". Informacje dotyczące porzucenia tych przedsięwzięć pojawiły się na Twitterze Daniela Richtmana.

Nie jestem zbyt zaskoczony wieściami na temat  oficjalnej śmierci filmów "Gambit" i "Doctor Doom". Jeśli chodzi o "X-Force" nie jest "oficjalnie" skasowany, ale twórcy mieli jedynie dwa miesiące na rozpoczęcia zdjęć, a nic takiego się nie wydarzyło. Więc... nic z tego, przynajmniej nie w Fox. "New Mutants" będą ostatnim filmem w filmowym uniwersum X-Men, a "Dark Phoenix" ostatnią produkcją pochodzącą z głównej serii. "Silver Surfer", "Kitty Pryde" i "Multiple Man" również są martwe...

Oczywiście ta informacja nie jest oficjalna, ale biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek doniesień na temat następnych marvelowskich produkcji Fox, całkiem możliwe, że niedługo otrzymamy potwierdzenie tych doniesień ze strony studia.

Filmy o X-Men - kiedy mutanci pojawią się w MCU?

Jeśli powyższe informacje zyskają status oficjalnego, będzie to oznaczało, że twórcy z Marvel Studios niebawem wykorzystają postacie, do tej pory istniejące w produkcjach Fox. Kevin Feige potwierdził, że wprowadzenie X-Men do MCU jest kwestią czasu. Z kolei prezes Disneya zapowiedział, że fani Deadpoola nie muszą martwić się o serię filmów z Ryanem Reynoldsem, ponieważ wytwórnia planuje pójść w kierunku filmów dla dorosłych widzów. Fani mają wiele teorii dotyczących tego, w jaki sposób mutanci i Fantastyczna Czwórka pojawią się pośród Avengers czy Strażników Galaktyki. Na razie pozostaje nam czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.