Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak, jedna z głównych bohaterek "Samych swoich"

19.09.2022 10:44
Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak, jedna z głównych bohaterek "Samych swoich" Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

W wieku 74 lat zmarła Ilona Kuśmierska-Kocyłak, aktorka najlepiej znana ze swojej roli w popularnej komedii "Sami swoi" i jej kontynuacjach. 

Nie żyje Ilona Kuśmierska-Kocyłak. Miała 74 lata

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 74 lat. Wiadomość o jej śmierci opublikowali w mediach społecznościowych jej bliscy.

Dziś rano, 18 września, niespodziewanie odeszła do Domu Pana Ilona Kuśmierska-Kocyłak – ukochana żona, mama, babcia i prababcia. Niech spoczywa w pokoju!

Polecamy

Aktorkę pożegnał jej mąż. Z jego wpisu dowiadujemy się, że śmierć Kuśmierskiej-Kocyłak była ogromnym zaskoczeniem. Jak czytamy jego oświadczenie w "Fakcie":

Żegnaj, kochana, odeszłaś tak nagle i niespodziewanie… Jeszcze wczoraj bawiłaś się w towarzystwie Rodziny Samych Swoich w rocznicę jej powstania. Cieszyliście się, wspominaliście bliski Waszemu sercu tryptyk Sylwestra Chęcińskiego. Szczęśliwie, nocą wróciłaś do Warszawy, aby nazajutrz ucałować najmłodszą wnuczkę, która właśnie skończyła dwa latka, uściskać czteroletniego wnuka, ukochanych syna i synową. Ale nie doczekałaś rana. Twoje przepełnione miłością do nas i do świata serce przestało nagle bić.

Kuśmierska-Kocyłak zasłynęła rolą Jadźki w trylogii Sylwestra Chęcińskiego, czyli filmach "Sami swoi", "Nie ma mocnych" oraz "Kochaj albo rzuć", ale oprócz tego miała całkiem obfitą karierę także w teatrze i dubbingu. Głosu udzielała w takich filmach i serialach jak "Stuart Malutki", "Kacze opowieści", "Ulica sezamkowa" i "Kosmiczny mecz".

Na razie przyczyna śmierci Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak nie jest znana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.