Nie żyje Ivan Reitman, reżyser filmu "Pogromcy duchów". Miał 75 lat

14.02.2022 12:43
Nie żyje Ivan Reitman, reżyser filmu "Pogromcy duchów". Miał 75 lat Fot. PGMicelotta/MediaPunch/East News

Smutne wieści dla fanów kina - w wieku 75 lat zmarł reżyser "Pogromców duchów", Ivan Reitman. Artystę pożegnała rodzina - w tym syn, który wyreżyserował po latach "Pogromcy duchów. Dziedzictwo".

Pogromcy duchów - nie żyje reżyser Ivan Reitman

O śmierci Ivana Reitmana poinformowała jego rodzina, która podzieliła się oświadczeniem z Associated Press. Z niego dowiadujemy się, że reżyser zmarł w wieku 75 lat we własnym domu w Kalifornii, otoczony przez rodzinę i bliskich. Przyczyna śmierci nie została podana.

Polecamy

Jak czytamy:

Nasza rodzina opłakuje niespodziewaną śmierć męża, ojca i dziadka, który nauczył nas szukania magii w życiu. Cieszymy się, że jego praca jako reżyser przyniosła uśmiech i szczęście wielu osobom na całym świecie. I chociaż my jesteśmy w żałobie, to mamy nadzieję, że wy będziecie celebrować jego życie i twórczość.

Reitman urodził się w 1946 roku w Czechosłowacji, którą szybko opuścił, emigrując do rodziny w Kanadzie. Stamtąd dostał się do USA i w 1971 roku zadebiutował filmem "Foxy Lady". Potem przyszedł czas na komedię "Meatballs", w której wystąpił wówczas mało znany Bill Murray. Reszta jest już historią.

W 2014 roku wyreżyserował "Draft Day" z Kevinem Costnerem i od tamtego czasu przeszedł na emeryturę jako reżyser. Zajął się pracą producenta, pomagając w stworzeniu takich filmów, jak "Baywatch" z Dwayne'em Johnsonem, czy wspomnianych "Pogromców duchów. Dziedzictwo". Stołek reżysera przejął jego syn, Jason, który zadedykował film swojemu ojcu.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.