Nie żyje Jack Kehoe. Aktor znany z filmów "Nietykalni", "Żądło" i "Serpico" miał 85 lat

23.01.2020 08:39
Myjnia samochodowa|undefined Fot. kadr z filmu Myjnia samochodowa

14 stycznia 2020 roku odszedł hollywoodzki aktor Jack Kehoe. Wystąpił w takich produkcjach jak "Nietykalni", "Żądło" i "Serpico". Miał 85 lat.

Kolejna strata dla amerykańskiego kina. W wieku 85 lat zmarł Jack Kehoe. Aktor z wieloletnim stażem na koncie odszedł 14 stycznia 2020 roku w Los Angeles.

Nie żyje Jack Kehoe

Jak podaje Deadline, o śmierci Kehoe poinformowała rodzina za pomocą nekrologu. Aktor odszedł na skutek komplikacji po udarze, którego doznał w 2015 roku. Kehoe  zadebiutował na Broadwayu w 1963 roku jako drugoplanowa postać w adaptacji "Ballady o smutnej knajpie". Zagrał u boku Colleen Dewhurst. W 1977 roku wystąpił w sztuce "The Basic Training of Pavel Hummel" w jednej z głównych ról. Po raz drugi towarzyszył mu Al Pacino. Z Pacino Kehoe spotkał się po raz pierwszy na planie filmu "Serpico" z 1973 roku. Na dużym ekranie zadebiutował dwa lata wcześniej epizodyczną rolą w filmie "Gang, który nie umiał strzelać".

To nie jedyna znana produkcja, w której zagrał Kehoe. Jego popularność przypadła na lata 70. i 80., dzięki czemu wystąpił w takich filmach, jak "Melvin i Howard", "Żądło", "Czerwoni", "Myjnia samochodowa", "The Fish That Saved Pittsburgh", "Trybunał", "Nietykalni" czy "Zdążyć przed północą".

Przeczytaj także

Kehoe grał również w produkcjach telewizyjnych. Pojawił się w obsadzie takich seriali, jak "Napisała: Morderstwo", "Policjanci z Miami", "Strach na wróble i pani King" czy "Strefa mroku" z 1985 roku. Pod koniec lat 90. zagrał z Michaelem Douglasem w filmie Davida Finchera "Gra". Była to jego ostatnia rola.

Aktor opuścił swoją partnerkę Sherry Smith, z którą był w związku od ponad 40 lat. Nie doczekał się potomstwa. Najbliższą rodziną Kehoe'ego byli siostrzeńcy Michael Henry i Ronnie Henry. 

Zobacz też: Nie żyje jeden z bohaterów kultowego serialu "Przyjaciele"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.