Nie żyje aktor Miłogost Reczek. Pamiętacie go z ról Talara i Vesemira w grach Wiedźmin

15.12.2021 10:14
Nie żyje aktor Miłogost Reczek. Pamiętacie go z ról Talara i Vesemira w grach Wiedźmin Fot. TRICOLORS/East News

W wieku 60 lat zmarł Miłogost Reczek, znany aktor teatralny, filmowy, a także głosowy. Młodsi widzowie będą go kojarzyli z ról dubbingowych w serii gier Wiedźmin, czy Mass Effect.

Nie żyje znany aktor Miłogost Reczek. Miał 60 lat

Jak podaje strona polsatnews.pl (na podstawie informacji rzeczniczki Teatru Polskiego we Wrocławiu), niedawno zmarł Miłogost Reczek. Aktor miał 60 lat i od dłuższego czasu zmagał się z nieuleczalną chorobą.

Polecamy

Miłogost Reczek urodził się 10 lutego 1961 roku we Wrocławiu. W 1984 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST w Krakowie - Filii we Wrocławiu.

Na scenie zadebiutował w 1985 roku, grając Witolda w "Historii" Witolda Gombrowicza w reżyserii Jacka Bunscha na scenie wrocławskiego Teatru Polskiego.

Tam występował aż do 2004 roku, a następnie dołączył do obsady Teatru Dramatycznego w Warszawie. Sam również pisał sztuki teatralne (jest autorem m.in. dzieł "Chiny", "Komedia"). 

Szerszej publiczności dał się poznać w takich hitach jak "Ranczo", gdzie wcielał się w posła Mazura, często gościł w "Świecie według Kiepskich" (w różnych rolach), czy "Samym życiu", gdzie przez 7 lat występował jako serialowy Drudziński. 

Polecamy

Aż trudno sobie wyobrazić jego karierę bez ról dubbingowych - Miłogost Reczek wcielał się w Talara i Vesemira w serii Wiedźmin, w mnóstwo postaci w League of Legends, w Yondu i Talosa w Marvelu, czy Stoicka w serii "Jak wytresować smoka".

Miłogost Reczek miał 60 lat. Zmarł 14 grudnia 2021 roku z powodu nieuleczalnej choroby.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.