Nie żyje aktor z "Grease". Edd Byrnes miał 87 lat

10.01.2020 08:48
Grease|undefined Fot. kadr z filmu Grease

8 stycznia 2020 roku zmarł Edd Byrnes - aktor, który wystąpił w filmie "Grease" i takich serialach jak "Aniołki Charliego" czy "Statek miłości".

Kolejna strata dla amerykańskiego przemysłu filmowego. 8 stycznia 2020 roku w swoim domu w Santa Monica zmarł 87-letni aktor filmowy, telewizyjny i teatralny Edd Byrnes. Odszedł z przyczyn naturalnych. Wieloletnia partnerka Byrnesa Catherine Gross oraz jego syn Logan Byrnes, są pogrążeni w żałobie.

Nie żyje Edd Byrnes. Miał 87 lat

O śmierci aktora poinformował portal The Hollywood Reporter. Mimo sędziwego wieku najbliżsi Byrnesa nie spodziewali się jego nagłego odejścia. Logan Byrnes napisał tweeta na temat śmierci ojca.

Z głębokim smutkiem i żalem dzielę się z wami odejściem mojego ojca Edda Byrnesa. Był niesamowitym człowiekiem i jednym z moich najlepszych przyjaciół. Przeczytajcie załączony komunikat prasowy.

Byrnes urodził się w 1932 roku w Nowym Jorku jako Edward Byrne Breitenberger. Jako nastolatek zmienił swoje nazwisko, by oddać hołd dziadkowi. Jako dwudziestolatek rozpoczął karierę aktorską, grywając w lokalnym teatrze w stanie Connecticut. Po około roku na scenie Byrnes przeprowadził się do Hollywood, by zostać aktorem z prawdziwego zdarzenia.

W latach 50. zadebiutował w produkcjach kinowych i telewizyjnych. Jedna z jego najsłynniejszych ról to postać detektywa Geralda Kooksona III, znanego przez widzów po prostu jako "Kookie" w serialu "77 Sunset Strip". Dzięki tej roli Byrnes stał się bożyszczem nastolatków i zyskał wielką jak na tamte czasy popularność. W kolejnych latach występował w wielu spaghetti westernach, takich jak "Renegade Riders" czy "Red Blood, Yellow Gold". Był także prowadzącym amerykańską wersję programu "Koło fortuny".

Przeczytaj także

Jedną z najsłynniejszych ról filmowych Byrnesa była postać Vince'a Fontaine'a w musicalu "Grease". Sukces filmu sprawił, że aktor dostał angaż do kolejnych produkcji kinowych oraz telewizyjnych. Najbardziej znane seriale, w których występował Byrnes to "Aniołki Charliego", "Statek miłości", "Fantasy Island", czy "Świat według Bundych". Ostatnią rolą aktora była postać Bobby'ego Icovelli w filmie telewizyjnym z 1999 roku "W rytmie rock'n'rolla".

Przeczytaj także

Zobacz też: "Grease" zostanie przekształcony w serial dla HBO Max

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.