Nie żyje John Shrapnel znany z "Gladiatora" i "Notting Hill"

21.02.2020 10:04
John Shrapnel|undefined Fot. WARNER BROS. / AlbumEAST NEWS

14 lutego 2020 roku zmarł John Shrapnel, aktor znany z wielu ról kostiumowych w filmach takich jak "Troja" czy "Gladiator".

John Shrapnel to angielski aktor znany z kinowych hitów takich jak "Notting Hill", "K-19" czy "101 Dalmatyńczyków". Artysta dał się zapamiętać fanom również z wielu ról kostiumowych. W roli senatora Gajusza zagrał w kultowym "Gladiatorze", w "Troi" wcielił się w Nestora, a w "Księżnej" w generała Graya. Jeszcze za czasów szkolnych Shrapnel należał do koła dramatycznego, które umożliwiło mu wcielenie się w niełatwą rolę Hamleta na początku swojej aktorskiej drogi.

Nie żyje John Shrapnel znany z "Gladiatora" czy "Notting Hill"

John Shrapnel zmarł 14 lutego 2020 roku w wieku 77 lat. Jak donoszą media z Wielkiej Brytanii, aktor od lat zmagał się z nowotworem. Niestety nie udało mu się wyleczyć raka. Artysta po studiach dołączył do National Theatre Company im. Laurence'a Oliviera. Teatr pożegnał aktora za pośrednictwem Twittera:

Z przykrością odebraliśmy wieści o śmierci świetnego aktora Johna Shrapnela. Występował w wielu naszych produkcjach w tym naszej pierwszej "Phèdre".

Swój żal po stracie aktora wyraził za pośrednictwem mediów społecznościowych także Richard E. Grant:

To smutne dowiedzieć się, że John Shrapnel zmarł. Grałem jego pacjenta w "How To Get Ahead In Advertising" z 1989 roku. Był hojny, miły, zabawny i serdeczny. Miałem zaszczyt go poznać i z nim pracować.

Zobacz też: Sharon Osbourne komentuje stan zdrowia Ozzy'ego. Kiedy muzyk wróci na scenę?

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.