Nie żyje gwiazdor "Breaking Bad" i "Jackie Brown" Robert Forster. Zagrał w ponad 100 filmach

12.10.2019 10:29
Nie żyje gwiazdor "Breaking Bad" i "Jackie Brown" Robert Forster. Zagrał w ponad 100 filmach Fot. Steve Cohn/Invision/AP/East News

Jak podaje jego rzecznik prasowy, Forster zmarł we własnym domu w Los Angeles z powodu raka mózgu. Był nominowany do Oscara za rolę w "Jackie Brown" Quentina Tarantino. Aktor miał 78 lat. 

Robert Forster zdobył sławę w takich produkcjach, jak wspomniana "Jackie Brown", czy "Miasteczko Twin Peaks". Jak podaje rzecznik prasowy aktora, Forster zmarł w piątek 11 października z powodu raka mózgu. Jego ostatnią rolą był występ w "El Camino: A Breaking Bad Movie", w którym powrócił jako Ed Galbraith. Postać oryginalnie pojawiła się w 5. sezonie hitowej produkcji i pomogła uciec Walterowi z Nowego Meksyku.

Nie żyje Robert Forster

Forster był nominowany do Oscara za Najlepszą rolę drugoplanową w filmie "Jackie Brown" Quentina Tarantino. Aktor wcielił się w poręczyciela o nazwisku Max Cherry. Robert Forster przyznał w późniejszych wywiadach, że ta rola pomogła mu w rewitalizacji swojej kariery. W rozmowie z Fandor w 2018 roku stwierdził, iż:

Spotkałem go przypadkiem w kawiarni. Wtedy moja kariera była naprawdę, ale już naprawdę martwa. Chwilę pogadaliśmy o głupotach, a 6 miesięcy później pojawił się w tej samej kawiarni ze scenariuszem w rękach, który potem mi przekazał.

Kiedy to przeczytałem, to nie mogłem uwierzyć, że chciał ze mnie zrobić Maxa Cherry'ego. Zapytałem go, czy to będzie moja postać, więc odpowiedział mi, tak, napisał go specjalnie dla mnie. Powiedziałem mu wtedy, że nie ma takiej możliwości, żeby studio pozwoliło mu na zatrudnienie mnie. On z pewną powagą stwierdził, że zatrudni, kogo tylko będzie chciał. Wtedy uświadomiłem sobie, że to kolejna szansa na stworzenie kariery.

Oprócz wspomnianych produkcji, Forster wystąpił również w m.in. "Mulholland Drive", "Aniołkach Charliego", "Spadkobiercach", "Olimpie w ogniu", a także serialach "Simpsonowie", "Strażnik Teksasu" oraz "Herosi". Jego ostatnią rolą był wspomniany Ed w "El Camino: A Breaking Bad Movie". Film pojawił się na Netfliksie 11 października 2019 roku.

Robert Forster zmarł 11 października 2019 roku we własnym domu w Los Angeles z powodu raka mózgu. Aktor miał 78 lat.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.