Nie żyje gwiazdor "Ulicy Sezamkowej". Pracował tam prawie 50 lat

11.03.2022 10:33
Nie żyje gwiazdor "Ulicy Sezamkowej". Pracował tam prawie 50 lat Fot. Everett Collection/East News

Nie żyje Emilio Delgado - meksykańsko-amerykański aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, głosowy, a także piosenkarz. Gwiazdor "Ulicy Sezamkowej" miał 81 lat.

Emilio Delgado nie żyje. Miał 81 lat

10 marca 2022 roku w wieku 81 lat zmarł Emilio Delgado. Był meksykańsko-amerykańskim aktorem i piosenkarzem. Przez prawie 50 lat występował w programie dla dzieci "Ulica Sezmakowa" jako Luis - pracownik warsztatu naprawczego. 

Polecamy

Śmierć aktora potwierdzili przedstawiciele Sesame Workshop w oświadczeniu dla portalu Deadline:

Emilio Delgado, który grał Luisa w "Ulicy Sezamkowej", zmarł 10 marca 2022 roku. Ukochany członek rodziny Sezamkowej od prawie 50 lat. Jego ciepło i humor zachęcały dzieci do dzielenia się przyjaźnią, która odbija się echem od pokoleń. Emilio z dumą ustanowił rekord najdłużej odgrywanej roli Amerykańina meksykańskiego pochodzenia w serialu telewizyjnym. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że podzielił się z nami i ze światem swoimi talentami.

Natomiast TMZ podało przyczynę śmierci Delgado, powołując się na słowa jego żony, Carole. Jak podaje portal, aktor zmarł z powodu raka krwi, a konkretnie szpiczaka mnogiego, zwanego również chorobą Kahlera. Nowotwór zdiagnozowano u niego w 2020 roku.

Wśród innych ról aktora pojawiły się zarówno produkcje kinowe, jak i telewizyjne. W filmografii Delgado znalazły się między innymi "Prawo i porządek", "Between the Lions", "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar", "Impersonalni", "Wymarzony", "House of Cards", "The Bravest Knight", "Prawo i porządek: Sekcja specjalna", a także niezliczona ilość produkcji krótkometrażowych i pełnometrażowych związanych z "Ulicą Sezamkową". Ostatnią rolą aktora była postać Rodolfo Gonzaleza w filmie z 2021 roku "iGilbert". Użyczał również głosu w popularnej serii gier wideo Red Dead Redemption.  

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.