Niedorzeczny powód miesięcznego opóźnienia filmu „Ant-Man i Wasp”

Sergiusz Kurczuk
02.05.2018 15:17
Ant-Man (Paul Rudd)|undefined Fot. kadr z filmu Ant-Man

Na drugą część przygód Ant-Mana musimy poczekać dłużej niż większość świata. Co jest przyczyną opóźnienia premiery filmu „Ant-Man i Wasp”?

Jeśli nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Filmem „Avengers: Infinity War” mogliśmy się cieszyć prawie tydzień wcześniej niż sąsiedzi zza oceanu. Kiedy polscy widzowie wiedzieli, jak skończy się dla herosów potyczka z Thanosem, Amerykanie wciąż obgryzali paznokcie z niecierpliwości. Niestety nie ma tak dobrze i kolejny film od Marvel Studios, czyli „Ant-Man i Wasp”, zobaczymy prawie miesiąc później niż większość krajów na świecie. Co jest powodem przesunięcia daty premiery? 

„Ant-Man i Wasp” - premiera filmu opóźniona z powodu finału Mistrzostw świata w piłce nożnej 2018?

Polska to nie jedyny kraj, w którym będzie trzeba czekać kilkanaście dni na obejrzenie kolejnej części historii o najmniejszych herosach świata. Amerykanie obejrzą film już 6 lipca 2018 roku. My musimy poczekać do 3 sierpnia, podobnie zresztą jak mieszkańcy Wielkiej Brytanii. Jak donosi serwis Screen Rant, przyczyną opóźnienia premiery na Wyspach Brytyjskich prawdopodobnie są... rozgrywane w lipcu finałowe mecze Mistrzostw świata w piłce nożnej. Miesięczne przesunięcie występuje w wielu krajach europejskich. W Szwajcarii, Francji i Holandii produkcja trafi na ekrany 19 lipca. W Austrii i Niemczech film wejdzie do kin 2 sierpnia. Węgrzy obejrzą „Ant-Mana i Wasp” dopiero 9 sierpnia. Najgorzej mają Włosi i Hiszpanie, którzy muszą czekać aż do 17 sierpnia. Oczywiście przesunięcie premiery nie dotyczy wszystkich krajów Europy, bo wiele państw starego kontynentu zobaczy „Ant-Mana i Wasp” na początku lipca.

Disney dokładnie zbadał rynek i sprawdził, które kraje powalczą o mistrzostwo świata. W obawie przed kiepską frekwencją w kinach postanowił opóźnić premierę w tych krajach, gdzie piłka nożna cieszy się największą popularnością. Wszystko w obawie przed sytuacją, w której potencjalni widzowie „Ant-Mana i Wasp”, wybierają siedzenie z nosem w telewizorze, zamiast wycieczki do kina. Rozgrywki o sportową nagrodę odbędą się w terminie od 4 czerwca do 15 lipca. Miejmy nadzieję, że oczekiwanie się opłaci i biało-czerwoni zdobędą mistrzostwo świata...

To nie jedyna dziwaczna decyzja polskiego dystrybutora. Pod koniec roku 2017 pisaliśmy już o absurdalnym polskim tłumaczeniu tytułu filmu

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.