Niezwykły mashup „Gry o tron” z musicalem „Hamilton”

Kamil Dachnij
19.07.2017 14:12
Niezwykły mashup „Gry o tron” z musicalem „Hamilton” Fot. kadr z filmu

Pewien YouTuber postanowił połączyć dwie popularne produkcje, by opowiedzieć w nowy sposób historię słynnych bohaterów serialu HBO. 

Dość niedawno pisaliśmy o niezwykłym wideoklipie, w którym bohaterzy „Gry o tron” śpiewają klasyczny hymn disco „I Will Survive” Glorii Gaynor. Tym razem Internet oferuje nam kolejną zabawną rzecz związaną z produkcją HBO. YouTuber Jason Feifer stworzył ostatnio mashup, który przerabia tekst otwierającej piosenki Broadway’owskiego musicalu „Hamilton: An American Musical” w opowieść o takich postaciach jak Jon Snow oraz Daenerys Targaryen.

Chociaż „Hamilton” opowiada o życiu ojca założyciela Stanów Zjednoczonych Alexandra Hamiltona i jego przejściach osobistych i politycznych związanych z  rewolucją amerykańską, a „Gra o tron” skupia się na walce ogromnej ilości bohaterów o Żelazny tron, to okazuje się, że istnieją między obiema produkcjami pewne podobieństwa. Dla przykładu, Feifer wykorzystał pierwsze zdanie Lina-Manuela Mirandy z otwarcia jego musicalu, w którym padają słowa:

Jakim cudem bękart, sierota, syn dziwki i Szkota trafił w sam środek zapomnianego miejsca na Wyspach Karaibskich, gdzie żyjąc w ubóstwie, wyrósł później na bohatera i badacza?

i zmienił je w opis życia Jona Snowa:

Jakim cudem bękart zrodzony ze Starków i Targaryenów, urodzony w środku zapomnianego miejsca w górach Dorne, gdzie nieustannie szargano jego imię, wyrósł na zmartwychwstałego Lorda dowódcę?  

Trzeba przyznać, że przeróbka Amerykanina robi duże wrażenie. Polscy widzowie mogą nie wiedzieć zbyt wiele o musicalu „Hamilton”, ale warto wspomnieć, że jest to jeden z największych hitów na deskach Broadwayu ostatnich lat. Produkcja otrzymała rekordową liczbę 16 nominacji do nagród Tony, wygrywając 11. Była też laureatem nagrody Pulitzera w dziedzinie dramatu za 2016 rok. Za nami zaś 1. odcinek 7. sezonu „Gry o tron” (premiera odbyła się 16.07.2017), który pobił rekord oglądalności serialu. Obejrzało go łącznie 16 milionów widzów. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.