Nightwing łączy siły z Gorylem Magillą. DC Comics zapowiedziało kolejne crossovery ze studiem Hanna-Barbera

Sergiusz Kurczuk
17.07.2018 12:23
Batman i robin, Hanna-Barbera|undefined Fot. materiały prasowe

Wydawnictwo DC lubi łączyć swoich superherosów z postaciami znanymi z popkultury. Niebawem w uniwersum Supermana i Batmana pojawią się kolejni bohaterowie ze słynnych kreskówek Hanna-Barbera.

Dopiero, co pisaliśmy o połączeniu światów Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja, a DC Comics już zaskakuje kolejnym crossoverem. Tym razem na kartach komiksów u boku superbohaterów zobaczymy postacie z kreskówek studia Hanna-Barbera. Herosi z uniwersum DC w 2018 roku mieli już okazję spotkać się z nietypowymi postaciami, które w większości przypadków są antropomorficznymi zwierzakami. Były to jednak mniej popularne postacie pokroju Szybkiego Buggy'ego, rekina Jabberjawa, czy superbohaterskiego psa Dynomutta. Tym razem dojdzie do spotkania z prawdziwymi sławami Hanna-Barbera.

DC i Hanna-Barbera - kto pojawi się w crossoverach?

Komiksy, w których superbohaterowie spotkają się z kreskówkówymi postaciami, będą 40-stronicowymi one-shotami - pojedynczymi zeszytami, w których poznamy całą odrębną historię. Wydawnictwo zapowiedziało, jak będą wyglądały nowe nietypowe zespoły. Mark Russell i Rick Leonardi będą odpowiedzialni za komiks „Green Lantern/Huckleberry Hound”, który będzie się rozgrywał w latach 60. ubiegłego wieku. John Stewart dołączy do Green Lantern Corps i spotka Psa Huckleberry, który... zwróci się przeciwko wojnie w Wietnamie. Obaj będą walczyć z rządem USA o wycofanie wojsk z azjatyckiego kraju. 

Green Lantern/Huckleberry Hound Fot. foto: Green Lantern/Huckleberry Hound #1

W komiksie „Deathstroke/Yogi Bear” autorstwa Franka Tieriego i Marka Texeiry zobaczymy mroczniejszą wersję pociesznego Misia Yogi. Niedźwiedź zamieszkujący park Yellowstone nie będzie przypominał kreskówkowej postaci. Zamiast kraść kosze piknikowe, zapoluje na samych piknikowiczów. Strażnicy leśni wynajmą Deathstroke'a, ktorego zadaniem będzie okiełznać dziką bestię w zielonym krawacie. 

Deathstroke/Yogi Bear Fot. foto: Deathstroke/Yogi Bear #1

W historii „Superman/Top Cat” stworzonej przez Dana Didio i Shane'a Davisa siły połączą Człowiek ze Stali oraz herszta Kociej Ferajny. Nietypowa para zmierzy się z równie nietypowym wrogiem - świadomą kupą... jarmużu. Czy sposobem na pokonanie Kaliena jest zrobienie z niego zdrowej sałatki?

Superman/Top Cat Fot. foto: Superman/Top Cat #1

Heath Corson i Tom Grummett są odpowiedzialni za kolejny team-up. Bohaterami komiksu „Nightwing/Magilla Gorilla” będą oczywiście dawny Robin i najsłynniejsza małpa ze studia Hanna-Barbera. Dick Grayson odwiedzi Hollywood w celu spotkania z agentem filmowym. Chłopak odkryje, że agent został zamordowany. Wszystkie tropy prowadzą do najpopularniejszego klienta denata - Goryla Magilli. Jak zakończy się ta tajemnicza zagadka? 

Nightwing/Magilla Gorilla Fot. foto: Nightwing/Magilla Gorilla #1

Wszystkie zapowiedziane tytuły trafią do sprzedaży 31 października 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.