Nominacja "Bohemian Rhapsody" do nagród BAFTA 2019 została zawieszona. Powodem są oskarżenia Bryana Singera o molestowanie seksualne

Sergiusz Kurczuk
07.02.2019 11:12
Rami Malek (Bohemian Rhapsody)|undefined Fot. kadr z filmu Bohemian Rhapsody

Film "Bohemian Rhapsody" może nie zdobyć statuetki Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej w kategorii najlepszy film brytyjski. Powodem zawieszenia nominacji biografii Queen są oskarżenia pod adresem Bryana Singera. Filmowiec miał dopuścić się molestowania seksualnego nieletnich chłopców.

Czarne chmury nad "Bohemian Rhapsody". Film Bryana Singera został nominowany aż do 7 nagród Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej. Według ostatnich doniesień komisja nagród BAFTA zawiesiła nominację w kategorii Najlepszy film brytyjski z powodu oskarżeń pod adresem Singera. Filmowiec miał się dopuścić molestowania seksualnego nieletnich chłopców.Do tej pory nie przyznał się do winy.

Przeczytaj także

"Bohemian Rhapsody" - Bryan Singer bez szans na nagrodę BAFTA 2019?

Jak donosi portal Movieweb, przedstawiciele Brytyjskiej Akademii Sztuki Filmowej i Telewizyjnej uznali, że nominacja Singera do BAFTA jest niezgodna z założeniami konkursu. Z tego powodu zawieszono nominację reżysera, co wytłumaczono w oficjalnym oświadczeniu.

BAFTA uważa, że rzekome zachowanie jest kompletnie nieakceptowalna i niezgodna z naszymi wartościami. Z tego powodu zawiesiliśmy nominację pana Singera. BAFTA zauważyła, że pan Singer zaprzecza tym oskarżeniom. Zawieszenie jego nominacji zostanie podtrzymane, dopóki nie wyjaśni się cała sprawa z oskarżeniami.

Do wykorzystania nieletnich chłopców miało dojść wielokrotnie pod koniec ubiegłego milenium. Singer uważa, że oskarżenia są dziełem jednego z homofobicznych scenarzystów, który ma obsesję na jego punkcie. Co ciekawe, Singer został zwolniony z funkcji reżysera filmu "Bohemian Rhapsody" na początku grudnia 2017 roku. Powodem decyzji studia Fox były liczne nieobecności filmowca na planie biografii grupy Quenn. Zdjęcia dokończył zastępca Singera - Dexter Fletcher.

"Bohemian Rhapsody" - największy przegrany BAFTA 2019?

Produkcja opowiadająca o Freddiem Mercurym i jego grupie została ogólnoświatowym hitem. "Bohemian Rhapsody" to jedna z najlepiej zarabiających biografii muzycznych w historii kina. Z tego powodu film był jedną z najlepiej nagradzanych produkcji podczas Złotych Globów 2019. Kolejne oskarżenia pod adresem Singera pojawiły się po gali wręczenia Złotych Globów. Z tego powodu niektórzy upatrują się celowego pogrążenia filmu przed Oscarami. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku twórców innego faworyta nagród filmowych - "Green Booka". Odtwórca Mercury'ego - Rami Malek wyznał w jednym z najnowszych wywiadów, że praca z Singerem nie należała do najprzyjemniejszych doświadczeń.

Jak zakończy się sprawa zawieszenia "Bohemian Rhapsody"? Przekonamy się na dniach. Wręczanie nagród odbędzie się 10 lutego 2019 roku.

>>Zobacz też: "Zimna wojna", "Kamerdyner" i "Kler" z szansą na Orły 2019<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.