Nowa Księżniczka Leia? Fani chcą zastąpić Carrie Fisher w „Gwiezdnych Wojnach IX”

Sergiusz Kurczuk
03.04.2018 12:43
Carrie Fisher jako księżniczka Leia|undefined Fot. kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Nowa Nadzieja

Czy da się zastąpić Carrie Fisher w roli księżniczki Lei? Powstała fanowska petycja, której twórcy chcą, by w postać w IX epizodzie „Gwiezdnych Wojen” wcieliła się inna aktorka. 

27 grudnia 2016 roku odeszła 60-letnia Carrie Fisher. Był to wielki cios dla wszystkich fanów „Gwiezdnych Wojen”, w których aktorka wcielała się w rolę księżniczki Lei - ukochanej Hana Solo i siostry Luke'a Skywalkera. Artysta zmarła z powodu problemów z sercem. Na szczęście dla miłośników „Star Wars”, twórcom „Ostatnich Jedi” udało się nagrać wszystkie sceny z Fisher przed jej śmiercią, dzięki czemu widzowie mogli podziwiać Leię na ekranie. Po śmieci aktorki zapowiedziano, że nie pojawi się jako efekt komputerowy i postanowiono zmodyfikować scenariusz IX epizodu. Oznacza to, że bohaterka nie pojawi się w kolejnym filmie, albo wystąpi jedynie w formie retrospekcji. Fani postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Księżniczka Leia - Meryl Streep zastąpi aktorkę?

W sieci pojawiła się kolejna petycja skierowana do szefów Lucasfilm i Disneya. Tym razem fani nie domagają się usunięcia z kanonu żadnego z elementów filmu Riana Johnsona. Chcą jednak zobaczyć Leię w IX epizodzie „Star Wars” do tego stopnia, że zdecydowali się na zastępstwo. Zamiast Fisher na ekranie miałby się pojawić Meryl Streep. Autorzy petycji uważają, że Streep to jedna z największych żyjących aktorek, która idealnie sprawdzi się w roli Lei. Jednym z argumentów jest dorobek artystyczny aktorki. Streep była nominowana ponad 20 razy do Oscarów. 3 razy dobyła statuetkę.  

Meryl Streep Fot. foto: Splash News/East News

Jednak o wyborze Streep nie zadecydował jedynie talent aktorski. Twórcy petycji argumentują swoją decyzję faktem, że aktorka przyjaźniła się z Fisher oraz wystąpiła w filmie „Pocztówki znad krawędzi”. Za scenariusz filmu odpowiedzialna była Carrie Fisher, która zamieściła w nim wiele wątków autobiograficznych. 

Celem petycji jest uzbieranie 10 tysięcy podpisów. W chwili pisania artykułu pomysł poparło ponad 9 tysięcy osób. Do tej pory nie pojawiło się jednak stanowisko szefów Lucasfilm. Czy akcja odniesie skutek i w ostatniej części trzeciej trylogii w roli Lei wystąpi inna aktorka? Przekonamy się za jakiś czas. Do premiery IX epizodu „Star Wars” zostało trochę czasu, bo film trafi do kin dopiero w grudniu 2019 roku.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.