Powstaje nowa "Planeta małp"! Jedną z głównych ról zagra Freya Allan z "Wiedźmina"

30.09.2022 10:39
Powstaje nowa "Planeta małp"! Jedną z głównych ról zagra Freya Allan z "Wiedźmina" Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Nadchodzący film nosi tytuł "Kingdom of the Planet of the Apes" i jest bezpośrednią kontynuacją filmu "Wojna o planetę małp". 

Powstaje nowa odsłona Planety małp!

Już w październiku ruszą prace nad filmem "Kingdom of the Planet of the Apes". Za reżyserię odpowiada Wes Ball (trylogia "Więzień labiryntu"), a w rolach głównych zobaczymy Owena Teague ("To"), Freyę Allen ("Wiedźmin") i Petera Macon ("Orville").

Polecamy

Akcja filmu rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z ostatniej części "Wojna o planetę małp" z 2017 roku, otwierając tym samym zupełnie nowy rozdział w historii sagi. Scenariusz napisali Josh Friedman ("Wojna światów"), Rick Jaffa i Amanda Silver ("Geneza planety małp") oraz Patrick Aison ("Predator: Prey"). Producentami filmu są Joe Hartwick Jr. (trylogia "Więzień labiryntu"), Rick Jaffa, Amanda Silver i Jason Reed ("Mulan"), a role producentów wykonawczych objęli Peter Chernin i Jenno Topping.

Jak powiedział prezes 20th Century Studios Steve Asbell:

"Planeta małp" to jedna z najbardziej kultowych i legendarnych serii science fiction w historii kinematografii, a także niezatarta część dziedzictwa naszego studia. Dzięki "Kingdom of the Planet of the Apes" mamy zaszczyt kontynuować tradycję kreatywnego, prowokującego do myślenia kina i nie możemy się doczekać, aby podzielić się niezwykłą wizją Wesa na ten nowy rozdział z widzami w 2024 roku”

Polecamy

"Planeta małp" to jedna z najpopularniejszych serii 20th Century Studios, która na całym świecie zarobiła ponad 1,7 miliarda dolarów. Pierwszy film z serii z 1968 roku oparty na powieści Pierre'a Boulle'a, stał się jednym z największych przebojów roku, zdobywając specjalną nagrodę Akademii Filmowej.

Film doczekał się licznych kontynuacji, w tym czterech kinowych sequeli i dwóch seriali telewizyjnych. W 2001 roku remake "Planety małp" został wyreżyserowany przez Tima Burtona, następnie wznowiony w 2011 roku - "Geneza planety małp", po którym nastąpiły dwa sequele: "Ewolucja planety małp" z 2014 roku oraz "Wojna o planetę małp" z 2017 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.