Powstaje nowa "Planeta małp"! Jedną z głównych ról zagra Freya Allan z "Wiedźmina"

30.09.2022 10:39
Powstaje nowa "Planeta małp"! Jedną z głównych ról zagra Freya Allan z "Wiedźmina" Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Nadchodzący film nosi tytuł "Kingdom of the Planet of the Apes" i jest bezpośrednią kontynuacją filmu "Wojna o planetę małp". 

Powstaje nowa odsłona Planety małp!

Już w październiku ruszą prace nad filmem "Kingdom of the Planet of the Apes". Za reżyserię odpowiada Wes Ball (trylogia "Więzień labiryntu"), a w rolach głównych zobaczymy Owena Teague ("To"), Freyę Allen ("Wiedźmin") i Petera Macon ("Orville").

Polecamy

Akcja filmu rozgrywa się wiele lat po wydarzeniach z ostatniej części "Wojna o planetę małp" z 2017 roku, otwierając tym samym zupełnie nowy rozdział w historii sagi. Scenariusz napisali Josh Friedman ("Wojna światów"), Rick Jaffa i Amanda Silver ("Geneza planety małp") oraz Patrick Aison ("Predator: Prey"). Producentami filmu są Joe Hartwick Jr. (trylogia "Więzień labiryntu"), Rick Jaffa, Amanda Silver i Jason Reed ("Mulan"), a role producentów wykonawczych objęli Peter Chernin i Jenno Topping.

Jak powiedział prezes 20th Century Studios Steve Asbell:

"Planeta małp" to jedna z najbardziej kultowych i legendarnych serii science fiction w historii kinematografii, a także niezatarta część dziedzictwa naszego studia. Dzięki "Kingdom of the Planet of the Apes" mamy zaszczyt kontynuować tradycję kreatywnego, prowokującego do myślenia kina i nie możemy się doczekać, aby podzielić się niezwykłą wizją Wesa na ten nowy rozdział z widzami w 2024 roku”

Polecamy

"Planeta małp" to jedna z najpopularniejszych serii 20th Century Studios, która na całym świecie zarobiła ponad 1,7 miliarda dolarów. Pierwszy film z serii z 1968 roku oparty na powieści Pierre'a Boulle'a, stał się jednym z największych przebojów roku, zdobywając specjalną nagrodę Akademii Filmowej.

Film doczekał się licznych kontynuacji, w tym czterech kinowych sequeli i dwóch seriali telewizyjnych. W 2001 roku remake "Planety małp" został wyreżyserowany przez Tima Burtona, następnie wznowiony w 2011 roku - "Geneza planety małp", po którym nastąpiły dwa sequele: "Ewolucja planety małp" z 2014 roku oraz "Wojna o planetę małp" z 2017 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.