Nowa moda wśród fanów „Black Panther”. Czym jest #MbakuChallenge?

Sergiusz Kurczuk
05.03.2018 12:45
Winston Duke jako M'Baku|undefined Fot. kadr z filmu "Black Panther"

Okazuje się, że członków plemienia Jabari jest znacznie więcej niż pokazano to w filmie „Black Panther”.

„Black Panther” to najnowszy film od Marvel Studios. Produkcja odniosła ogromny sukces. Czarnoskórzy fani Marvela w końcu dostali postać, z którą mogli się całkowicie utożsamić. Nie pomocnika innych herosów, tylko pełnoprawnego superbohatera, będącego władcą kraju, który przewyższa swoją technologią resztę świata. Nic dziwnego, że film, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, wywarł duży wpływ na różne sfery życia czarnoskórych obywateli - od poważnych akcji, takich jak namawianie fanów filmu do głosowania w wyborach prezydenckich, do całkiem zabawnych sytuacji. Jedną z nich jest nowa internetowa zabawa.

#MbakuChallenge - co to jest?

Film Ryana Cooglera może pochwalić się naprawdę świetnymi bohaterami drugoplanowymi. Oprócz Chadwicka Bosemana, który wcielił się w tytułową postać, brylują Martin Freeman w roli Everetta Rossa, Letitia Wright jako Shuri czy fenomenalny Andy Serkis odgrywający szalonego Ulussesa Kalue'a. Jednak na szczególną uwagę zasługuje kreacja Winstona Duke'a, który zagrał jednego z rywali T'Challi - przywódcę ludu Jabari o imieniu M'Baku. Internet oszalał na punkcie lidera wyznawców kultu Białego Goryla.

Tuż po premierze „Ostatnich Jedi” w sieci pojawiło się mnóstwo fotek roznegliżowanych osób, które w żartobliwy sposób próbowały odtworzyć dziwną scenę z filmu Riana Johnsona. Akcja nazywała się Kylo Ren Challenge i odnosiła się do żartobliwej sytuacji, w której główna bohaterka (Daisy Ridley) przyłapuje swojego wroga (Adam Driver) w samej bieliźnie.

W przypadku „Black Panther” jest podobnie, ale tym razem nie liczy się kostium tylko umiejętności aktorskie. #MbakuChallenge polega bowiem na odtworzeniu sceny rytuału koronacji T'Challi na nowego króla Wakandy. Konkretnie chodzi o fragment, w którym pojawia się M'Baku z wojownikami ludu Jabari i wyzywa księcia Wakandy na pojedynek o tron. Zanim jednak dochodzi do konfrontacji, M'Baku wygłasza krótką mowę, której w różnych interpretacjach jest obecnie pełno na Twitterze.

Uczestnikom #MbakuChallenge trzeba pogratulować dobrej pamięci. Być może kilkukrotnie byli na filmie, żeby zapisać sobie kwestię M'Baku i stąd ten sukces komercyjny „Black Panther”? Internauci nie tylko recytują słowa, które padły w filmie, ale również naśladują akcent i sposób wypowiadania się postaci granej przez Duke'a. Sam aktor jest zresztą pod wrażeniem akcji, o czym dał znać na swoim Twitterze.

Jeśli też pokochaliście M'Baku, to nie będziecie długo za nim tęsknić. Postać oraz kilkunastu innych bohaterów pojawi się na ekranach kin już 25 kwietnia 2018 roku podczas premiery filmu „Avengers: Infinity War”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.