Nowa zbroja Iron Mana przypomina Transformersa

Sergiusz Kurczuk
21.06.2018 14:10
Nowa zbroja Iron Mana przypomina Transformersa Fot. kadr z Iron Man 3

Tony Stark powołał do życia nową zbroję w swoim arsenale. Ogromny pancerz powstał, by pokonać jednego z największych wrogów Iron Mana. 

Wydawnictwo Marvel Comics pod koniec roku 2017 zapowiedziało „świeży start” wszystkich serii. Twórcy postanowili przywrócić najsłynniejszym herosom dawny status quo, nawiązując do klasyki. W tym celu przywrócono do życia wielu członków X-Men, pozbawiono Jane Foster mocy Thora i wybudzono Tony'ego Starka ze śpiączki. Wkrótce po powrocie do zdrowia wynalazca znalazł się w szeregach nowego wcielenia Avengers. W nowej serii poświęconej Iron Manowi zaprezentowano imponującą zbroję, służącą do walki z klasycznym przeciwnikiem. 

Fin Fang Foombuster - nowa zbroja Iron Mana

W 1. numerze komiksu „Tony Stark: Iron Man” Nowy Jork został zaatakowany przez kosmitę wyglądającego jak smok, znanego jako Fin Fang Foom, Tony postanowił działać. Wpadł jednak na pomysł, że na potrzeby konfrontacji z potworem, stworzy specjalny pancerz, który pozwoli mu pokonać bestię. Pomysł oparł na poprzednich projektach zbroi tego typu - Hulkbusterze i Thorbusterze. Z tego powodu nazwał ją Fin Fang Foombuster. Tak jak poprzedniczki, nowa zbroja została zaprojektowana, tak by, jak najskuteczniej sprawdzić się w walce z konkretnym przeciwnikiem. 

Tony Stark Iron Man Fot. foto: kadr z komiksu Tony Stark Iron Man

Żeby dorównać Fin Fang Foomowi, Stark zbudował ogromną maszynę, mierzącą ponad 20 pięter. Jej projekt może przypominać Transformersa, ale rysownik Valerio Schiti tworząc ilustracje do komiksu, miał raczej na myśli ogromne roboty znane z japońskich produkcji. Walka Iron Mana ze smokiem to w pewnym sensie parodia gatunku znanego jako kaijū. Tony Stark nazywa nawet swoje ciosy!

1 Fot. foto: kadr z komiksu Tony Stark Iron Man #1

Niestety ani Tornado kick, ani Fin Fang Foombuster nie sprawdziły się w walce przeciwko wielkiemu stworowi. Star postanawia ewakuować się ze zniszczonej zbroi i w bardziej tradycyjnym pancerzu wlatuje do wnętrza stwora. Tam odkrywa dysk należący do innego klasycznego wroga Iron Mana - Controllera. To właśnie on umieścił urządzenie wewnątrz stwora, dzięki czemu mógł go kontrolować. Stwór wyzwolony spod mocy złoczyńcy opuszcza Nowy Jork i finalnie Iron Man wygrywa starcie. 

Wygląda na to, że na kartach nowej serii zobaczymy kolejne wynalazki Starka. Pierwszy numer wyszedł z wieloma wariantami okładek przedstawiającymi słynne zbroje Iron Mana. W sieci pojawiły się jednak concept arty nowych pancerzy. Zdaje się, że w kolejnych zeszytach Tony nie tylko będzie posługiwał się swoją zwyczajną zbroją, ale wykorzysta również nowe projekty, dostosowane do odpowiedniej sytuacji. Na razie wiemy, że niedługo na tapetę wróci stary związek Starka z Wasp. Co jeszcze czeka herosa? Przekonamy się wkrótce.

Filmowy Iron Man prawdopodobnie powróci dopiero w filmie „Avengers 4”. Jakiś czas temu przewidywaliśmy, że Stark zbuduje potężną kosmiczną zbroję, która będzie kluczem do pokonania Thanosa. Czy ta hipoteza się potwierdzi? Dowiemy się dopiero w maju 2019 roku, kiedy film wejdzie na ekrany kin. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.