Nowe "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego doczekało się daty premiery

02.08.2021 11:17
Nowe "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego doczekało się daty premiery Fot. materiały prasowe/Marcin Szpak/Kino Świat

Twórca "Kleru" powraca z nowym filmem. "Wesele" Wojciecha Smarzowskiego doczekało się daty premiery. Kogo zobaczymy w obsadzie produkcji?

Smarzowski powraca z Weselem. Znamy datę premiery filmu

Wojciech Smarzowski, czyli twórca "Wołynia", "Drogówki", "Róży", czy rekordowego hitu "Kler", powraca z nowym filmem. "Wesele" ma być bowiem historią miłości tak mocnej, że przekracza granice, nie mieści się w ramach i jest silniejsza od wszelkich barier.

Polecamy

Twórcy zapowiadają, że to będzie szczere spojrzenie na współczesny świat, a także dramatyczna podróż w przeszłość, która nikomu nie pozostanie obojętna. Jak mówi sam reżyser, jego najnowszy obraz ma być "opowieścią o manipulowaniu emocjami i ostrzeżeniem przed mową nienawiści".

Jak czytamy w opisie fabuły "Wesela" Smarzowskiego:

Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas.

Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych.

Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia.

Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno - z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

Polecamy

W obsadzie znaleźli się: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Tomasz SchuchardtPrzemysław Przestrzelski i Agata Turkot.

Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, autor zdjęć do takich filmów jak "Wołyń", "Róża", "Drogówka", czy ostatnio nominowanego do Oscara "Bożego Ciała". Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który współpracował z Wojciechem Smarzowskim przy m.in. "Klerze". 

Producentem filmu jest Studio Metrage w koprodukcji z Canal+. Dystrybutorem filmu jest Kino Świat. Produkcja zadebiutuje w kinach już 8 października 2021 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.