Nowe przerażające duchy w kolejnym zwiastunie "Annabelle wraca do domu"

29.05.2019 09:44
Annabelle wraca do domu|undefined Fot. kadr z filmu Annabelle wraca do domu

W sieci pojawił się kolejny zwiastun 3. części horroru "Annabelle". W zapowiedzi pojawia się wiele zupełnie nowych zjaw, z którymi będzie musiało zmierzyć się małżeństwo Warrenów.

Choć to Disney ma filmy Marvela i "Gwiezdne Wojny", a Warner Bros. produkcje o herosach z DC Comics i uniwersum "Obecności", najnowszemu zwiastunowi horroru "Annabelle wraca do domu" bliżej do MCU niż tytułom z DCEU. Dlaczego? W najnowszym spin-offie serii stworzonej przez Jamesa Wana pojawia się co najmniej tyle złych sił, co superbohaterów z "Avengers: Endgame".

"Anabelle wraca do domu" - nowy zwiastun horroru z serii "Obecność"

Już za kilka miesięcy na duże ekrany powróci nie tylko małżeństwo Warrenów (Patrick Wilson i Vera Farmiga), ale również przerażająca nawiedzona lalka Annabelle. Demonolodzy umieszczą ją bezpiecznie w piwnicy pełnej mrocznych artefaktów, ale nie przewidzą, że popełniają w ten sposób największy błąd w swoim życiu. Zabawka nawiązuje bowiem kontakt z innymi demonami uwięzionymi w piwnicy Warrenów i rozpoczyna bunt zniewolonych duchów.

W nowym zwiastunie 3. części "Annabelle" pojawia się kilka nowych istot nadprzyrodzonych. Wiele zjaw jest bezimiennych. Wyjątek stanowi Ferryman (w polskiej wersji zwany Przewoźnikiem dusz) - przerażający duch, który zabija ludzi i kładzie im na oczach monety w zamian za ich dusze. Stwora możemy zobaczyć w jednej ze scen z udziałem opiekunki małej Judy Warren (Mckenna Grace). Czyżby twórcy filmu zapowiadali w ten sposób, że za jakiś czas zobaczymy kolejny spin-off "Obecności"?

Przeczytaj także

"Anabelle wraca do domu" - kiedy premiera?

Chociaż w lecie 2019 roku w kinach zadebiutuje nowa wersja "Laleczki Chucky", twórcy "Anabelle wraca do domu" nie boją się konkurencyjnego horroru o podobnej tematyce. Nie oszukujmy się, każdy, kto zna serię "Obecność" na pewno nie przegapi okazji do obejrzenia kolejnej produkcji poszerzającej horrorowe uniwersum. Nowa część "Annabelle" trafi do polskich kin 12 lipca 2019 roku.

Zobacz też: Nie żyje Lorraine Warren - pierwowzór bohaterki horrorów z serii "Obecność"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.