Nowe zabawki Marvela zdradziły, jak będzie wyglądać tarcza Kapitana Ameryki w filmie „Avengers: Infinity War”

Kamil Kacperski
02.02.2018 13:26
Nowe zabawki Marvela zdradziły, jak będzie wyglądać tarcza Kapitana Ameryki w filmie „Avengers: Infinity War” Fot. kadr z wideo

Pojawiły się również informacje na temat tego, kto jest odpowiedzialny za projekt nowej broni Steve'a Rodgersa. SPOILER: nie jest to Tony Stark.

Marvel dostarczył do sklepów pierwsze figurki z postaciami z filmu „Avengers: Infinity War”. Oprócz Iron Mana i Spider-mana możemy zobaczyć także brodatego Kapitana Amerykę. Co jest jednak najciekawsze, to wyposażenie, które jest dołączone do zabawki - jego nowa tarcza. Zmiana jest ogromna, ponieważ jego nowa broń w ogóle nie przypomina tej, którą na końcu filmu „Captain America: Civil War” oddaje Tony'emu Starkowi.

Wizualnie, tarcza przypomina tę, której Kapitan Ameryka używał na samym początku swojej działalności. Stylistycznie jednak, dość mocno przypomina uzbrojenie Wakandan. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bo to właśnie król Wakandy, T'Challa/Czarna Pantera, przyjął Rodgersa i Bucky'ego. Z resztą w samym zwiastunie „Avengers: Infinity War”, to właśnie on wypowiada słowa: „dajcie temu człowiekowi tarczę”.

Nowa tarcza Kapitana Ameryki

Ciężko jednak uwierzyć, żeby tarcza została w posiadaniu Kapitana na stałe. Jest to raczej broń przejściowa - Tony Stark w obliczu zagrożenia Ziemi chyba odda Rodgersowi jego oryginalną broń. Jeśli już, to bardziej prawdopodobna jest sytuacja, w której Tony zajmie się ulepszeniem tarczy. Z drugiej strony, z nim nigdy do końca nie można być niczego pewnym.

Wyjaśnia się też tajemnica tego, kto jest odpowiedzialny za dostarczenie Kapitanowi tarczy. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na siostrę T'Challi, Shuri. to ona jest odpowiedzialna za rozwój technologiczny Wakandy, za strój Czarnej Pantery i ogólne wyposażenie armii tego afrykańskiego państwa. Idąc tym tropem, możemy być pewni, że metalowa ręka Winter Soldiera również będzie przygotowana przez siostrę króla Wakandy.

Shuri i jej kraj zobaczymy w filmie „Black Panther” już 14 lutego 2018 roku, zaś Kapitan Ameryka i jego nowa tarcza pojawią się w „Avengers: Infinity War” 25 kwietnia 2018 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.