Nowy „Matrix” opowie o młodym Morfeuszu?

Robert Skowronski
20.03.2017 11:27
Nowy „Matrix” opowie o młodym Morfeuszu? Fot. kadr z filmu

Zak Penn, który będzie odpowiedzialny za scenariusz kolejnego rozdziału „Matrixa”, przemówił. Czym będzie nowa odsłona serii? 

Wcześniej informowaliśmy, że „Matrix” doczeka się rebootu. Tak jednak się nie stanie. Zak Penn obiecał, że nie będzie to ani reboot, ani remake. Drogą eliminacji można założyć, że w takim razie czeka nas sequel lub, co w tym wypadku wydaje się chyba bardziej prawdopodobne, prequel.

Scenarzysta rozbestwił się na Twitterze i podzielił się serią postów mówiących o jego planach związanych z nowym „Matrixem”:

Mogę jedynie powiedzieć, że nikt nie powinien robić rebootu „Matrixa”. Ludzie, którzy znają „Animatrixa” i komiksy to zrozumieją.

Nie mogę jeszcze tego komentować, ale mogę powiedzieć, że słowa „reboot” i „remake” pochodzą z artykułu. Przestańcie reagować na niedokładne informacje.

Gdybym zamierzał obsadzić kogoś w roli Keanu Reevesa, to obsadziłbym Keanu Reevesa.

A może lepiej po prostu jeszcze raz puszczać „Matrixa”? Po co robić reboot? I tak nie da się tego zrobić lepiej.

Czy chciałbym zobaczyć więcej historii w uniwersum „Matrixa”? Tak, bo to doskonały pomysł generujący wspaniałe historie.

Zobaczcie co się dzieje z uniwersum X-Menów. „Logan”, „Legion”, „Deadpool”, czy ktoś chce, żeby przestawali? Ja nie.

Michael B. Jordan, czyli Adonis Johnson z Creed: Narodziny legendy”, widziany jest przez studio Warner Bros. jako potencjalna gwiazda filmu. Według plotek pojawiających się w sieci miałby się on wcielić w młodego Morfeusza. Niektórzy twierdzą, że film o początkach drogi postaci oryginalnie granej przez Laurence'a Fishburne'a byłby jednym z kilku budujących nowe matriksowe uniwersum.

Czy jest szansa na zaangażowanie w projekt Keanu Reevesa? Aktor wyznał, że mógłby wystąpić w „Matrixie 4”, jeżeli w całość byłyby zaangażowane siostry Wachowskie. Wiedza na temat tego czy będą one współpracować z Zakem Pennem nie jest nam znana.

Pierwsza część „Matrixa” uznawana jest za klasykę zarówno kina science-fiction, jak i kina akcji. Obraz zarobił 463 miliony dolarów przy budżecie wynoszącym 63 miliony. Kolejne odsłony także poradziły sobie wzorowo „Matrix Reaktywacja” zgarnął 742 miliony, zaś „Matrix Rewolucje” 427 milionów.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.