Nowy film Romana Polańskiego został nominowany do 5 nagród na francuskim festiwalu

04.12.2019 12:36
Roman Polański|undefined Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Nazwisko Romana Polańskiego w ciągu ostatnich kilku tygodni nie schodzi z nagłówków. Tym razem jest jednak przedstawione w pozytywnym kontekście - jego film "Oficer i szpieg" został nominowany do 5 nagród na Lumieres Festival we Francji.

Nowy film Polańskiego nosi tytuł "Oficer i szpieg" i do tej pory zdążył już zebrać aż 6 nominacji na European Film Awards. Teraz do listy osiągnięć może dodać kolejne 5 nominacji - tym razem do Lumieres Awards, które są rozdawane przez zagranicznych dziennikarzy pracujących w Paryżu.

Nowy film Polańskiego z kolejnymi nominacjami

Jego nowa produkcja ma już na koncie Srebrną Nagrodę na Weneckim Festiwalu Filmowym. "Oficer i szpieg" może zdobyć też nagrody na Lumieres Awards w kategorii: najlepszy film, reżyser, aktor (zdobywca Oscara Jean Dujardin), scenariusz i kinematografia. 

Przeczytaj także

I chociaż Roman Polański wciąż ma problemy związane z oskarżeniami o gwałt przez byłą aktorkę Valentine Monnier. Nie zmienia to jednak faktu, że "Oficer i szpieg" doczekał się świetnego przyjęcia we francuskim box-offisie. W trakcie niecałego miesiąca w kinach, nowy film Polańskiego zdążył zebrać ponad milion biletów.

"Oficer i szpieg" opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

Film zadebiutuje w polskich kinach już 27 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Roman Polański odwołał spotkanie ze studentami Szkoły Filmowej w Łodzi

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.