Nowy film o Batmanie będzie zainspirowany grą „Arkham Asylum”?

Kamil Dachnij
27.06.2017 11:07
Nowy film o Batmanie będzie zainspirowany grą „Arkham Asylum”? Fot. kadr z filmu

Batman miał sporo szczęścia do tej pory, jeśli chodzi o występy na dużym ekranie. Krążą już plotki odnośnie tego, jak będzie wyglądał najnowszy film z Benem Affleckiem. 

Po różnego rodzaju kłopotach filmu „The Batman”, wreszcie otrzymujemy informacje o bardziej pozytywnym charakterze. Niedawno jego reżyser, Matt Reeves, wyznał, że produkcja będzie miała sporo z ducha twórczości Alfreda Hitchcocka, co wielu fanów przyjęło z niemałą ekscytacją, bo to może oznaczać powrót superbohatera do jego bardziej detektywistycznych korzeni. Teraz pojawiła się pogłoska, że nowy film z Benem Affleckiem ma rzekomo zaczerpnąć pewne pomysły z popularnej i wysoko cenionej serii gier Arkham studia Rocksteady.

Plan rzekomo przewiduje zachowanie większości scenariusza napisanego przez Afflecka oraz Geoffa Johnsa, ale trochę nowości ma wnieść Chris Terrio, do tej pory znany ze skryptów do „Operacji Argo” i „Batmana v. Supermana: Świtu sprawiedliwości”. Jedną z tych nowości ma być właśnie wątek z gry „Arkham Asylum”, gdzie złoczyńcy uciekają ze szpitala psychiatrycznego, którym przewodzi Deathstroke. Samo pojawienie się tej postaci w filmie i tego typu rozwiązanie fabularne może w jakimś stopniu potwierdzać trochę inne, mniej nastawione na akcje, podejście do Człowieka Nietoperza.

Kolejna plotka również wiąże się z Mattem Reevesem, który ponoć próbuje przepchnąć pomysł pojawienia się wszystkich złoczyńców w swoim filmie. To byłoby przeciw temu, co założył w swojej wizji Ben Affleck, gdy zgadzał się na wyreżyserowanie, napisanie i zagranie w „The Batman”. Pomysł zrobienia czegoś w stylu „Legionu samobójców” nie wydaje się jednak zbyt dobry.

Póki co Warner Bros. nie wydał żadnego oficjalnego komunikatu związanego z nadchodzącym filmem, ale przynajmniej jednego dowiedzieliśmy się na pewno – Ben Affleck ubierze kostium Mrocznego Rycerza. Jeszcze do niedawna nie było to aż tak oczywiste, bowiem nazwisko aktora nie było oficjalne wymienione, gdy studio ogłosiło, że Reeves będzie nowym reżyserem filmu. Jego premiera ma się odbyć 5 października 2018 roku

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.