Nowy klaun w Gotham. Batman kontra Pennywise w fanowskim trailerze

Sergiusz Kurczuk
25.09.2017 12:15
Nowy klaun w Gotham. Batman kontra Pennywise w fanowskim trailerze Fot. Adeel of Steel/YouTube

Batman kontra Pennywise? Mroczny Rycerz ma już doświadczenie w walce z klaunami, więc sprostałby mrocznej sile z ekranizacji horroru Stephena Kina zatytułowanej „To”.

Pennywise, tytułowy bohater bijącego rekordy oglądalności horroru „To”, jest morderczym klaunem. Kogo powinno się wezwać do walki ze złoczyńcami wyglądającymi jak uciekinierzy z cyrku? Oczywiście Batmana, który w komiksach od ponad 70-ciu lat walczy ze swoim największym wrogiem Jokerem. Chociaż Joker jest śmiertelnie niebezpieczny, w porównaniu z Pennywisem wypada blado i to nie tylko ze względu na makijaż. Jako demoniczna siła posiada szereg nadprzyrodzonych mocy, które czynią go groźnym przeciwnikiem. Czy Batman byłby w stanie pokonać potwornego klauna z książki Stephena Kinga?

Na to pytanie postanowił odpowiedzieć youtuber odpowiedzialny za kanał Adeel of Steel, na którym zamieścił stworzony przez siebie trailer, zapowiadający walkę Batmana i Pennywise'a. Sprytnie zmontowane fragmenty filmów „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” i „Tego”, tworzą klimatyczną, nieco psychodeliczną opowieść o zwykłym człowieku, który musi stawić czoła nadprzyrodzonej sile, zagrażającej Gotham City. 

Do konfrontacji Batmana i Pennywise'a na dużym ekranie pewnie nigdy nie dojdzie. Oczywiście ten crossover jest trochę absurdalny, ale mógłby mieć miejsce, bo prawa do obu postaci posiada wytwórnia Warner Brothers. Póki co, musimy się zadowolić jedynie fanowskim mashupem. To nie pierwsze porównanie Pennywise'a do Jokera. Jakiś czas temu pisaliśmy o fotomontażach, przedstawiających Jareda Leto w makijażu klauna z powieści Kinga.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.