Nowy statek Strażników Galaktyki zostanie nazwany na cześć Davida Bowie'go

26.07.2019 11:13
kadr z filmu Strażnicy Galaktyki|undefined Fot. kadr z filmu Strażnicy Galaktyki

"Strażnicy Galaktyki" otrzymają nowy statek. Komiksowa drużyna superbohaterów nazwie go na cześć słynnego muzyka, który miał wystąpić w filmowej adaptacji serii- Davida Bowie'go.

Dzięki filmom Jamesa Gunna drużyna mało znanej grupy drugorzędnych herosów, znana jako Strażnicy Galaktyki, stała się niezwykle popularna. Reżyser w obu częściach "Strażników Galaktyki" przemycił wiele muzycznych nawiązań. Sukces filmu zdecydowanie wpłynął na komiksowy pierwowzór, co można zauważyć w najnowszej informacji, dotyczącej przygód kosmicznych superbohaterów. Statek drużyny zostanie nazwany na część Davida Bowie'go.

"Strażnicy Galaktyki" - David Bowie uhonorowany w komiksie

W 1. części filmu o Star-Lordzie i spółce statek tytułowych bohaterów nosił nazwę Milano. Wszystko dlatego, że Peter Quill (Chris Pratt) kochał się jako nastolatek w Alyssie Milano - amerykańskiej aktorce i piosenkarce.

Zazwyczaj to filmowcy czerpią z komiksów. W przypadku Marvela to zjawisko działa od wielu lat w dwie strony. Po tym, jak "Strażnicy Galaktyki" zostali hitem, komiksowy pojazd bohaterów dostał dokładnie taki sam przydomek, jak filmowy odpowiednik. Pod koniec filmu statek uległ zniszczeniu. Nowa maszyna Strażników Galaktyki otrzymała imię po kolejnej ikonie muzyki z lat 80. - wokalistce Pat Benatar.

W 7. numerze obecnej serii "Guardians of the Galaxy" pojawi się podobny motyw. Bohaterowie przesiądą się na nowy statek, który otrzyma nazwę po jednym z filarów muzyki rozrywkowej - Davidzie Bowie'em. Scenarzysta komiksu Donny Cates zdradził tę ciekawostkę na swoim Twitterze.

Żeby to uczcić, nazwaliśmy nowy statek Strażników Galaktyki jego imieniem!

Catesowi chodzi o 50. rocznicę piosenki "Space Oddity" - jednego z najbardziej znanych utworów w dorobku wokalisty. Kawałek pochodzi z albumu pod tym samym tytułem, który trafił do sklepów 11 lipca 1969 roku. Tytuł powstał dzięki inspiracji filmem Stanleya Kubricka "2001: Odyseja kosmiczna".

Co ciekawe David Bowie miał udzielić występu gościnnego w 2. części "Strażników Galaktyki". Muzyk miał wcielić się w członka oryginalnej załogi Yondu. Niestety nie dotarł na plan zdjęciowy z powodu kiepskiego stanu zdrowia. Jakiś czas później zmarł.

Przeczytaj także

"Strażnicy Galaktyki 3" - kiedy premiera?

Najnowszy numer "Guardians of the Galaxy" trafił już do sprzedaży. Komiks tworzony przez Catesa, Cory'ego Smitha, Davida Curiela i Cory'ego Petita, opowiada o nowym wcieleniu grupy, w skład której wchodzą Star-Lord, Groot, Beta Ray Bill, Captain Marvel (Phylla-Vell), Moondragon, Cosmic Ghost Rider oraz Lock Jaw. W planach Marvel Studios jest 3. cześć "Strażników Galaktyki", którą ponownie wyreżyseruje James Gunn. Film trafi do kin w roku 2022. Na razie nie podano dokładnej daty. Wiadomo jednak, że premiera może odbyć się w styczniu, maju lub lipcu.

Zobacz też: Zac Efron jako Adam Warlock w "Strażnikach Galaktyki 3"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.