Nowy zwiastun filmu „Blade Runner 2049”

Kamil Dachnij
17.07.2017 16:21
Nowy zwiastun filmu „Blade Runner 2049” Fot. kadr z filmu

To jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2017 roku. Wytwórnia Warner Bros. opublikowało właśnie 2. zwiastun sequela do wybitnego filmu sir Ridleya Scotta z 1982 roku. 

Patrząc na nowy zwiastun do filmu „Blade Runner 2049” trochę ciężko uwierzyć, że jego reżyser, Denis Villeneuve, nie wierzy w powodzenie swojego projektu. Choć film zapewne nie dosięgnie metafizycznych wyżyn „Łowcy androidów”, to jednak pod samym względem stylowości zdjęć prawdopodobnie bez problemu przebije większość premier z 2017 roku. Druga sprawa, że sequel będzie zawierał dużo większą ilość scen akcji, co powinno przemówić do współczesnego widza spragnionego odpowiedniej dawki bijatyk, strzelanin i wybuchów. W jakim stopniu odbije się to na samej fabule dowiemy się 6 października 2017 roku. Trzeba przyznać jednak, że klimat jest niezły, więc być może będziemy mieli tutaj do czynienia z naprawdę przyzwoitym kinem. Zobaczcie drugi zwiastun:

Przypomnijmy, że akcja dzieje się 30 lat po wydarzeniach z oryginalnego filmu. Oficer K (Ryan Gosling) natrafia na sekret, który może pogrążyć resztki społeczeństwa w totalnym chaosie. Z tego powodu postanawia odszukać Ricka Deckarda (Harrison Ford), byłego łowcy androidów, po którym wieść zaginęła trzy dekady temu.

Poza powyższymi aktorami w filmie zobaczymy Jareda Leto, Dave Bautistę, Robin Wright, Anę de Armas oraz Edwarda Jamesa Olmosa. Scenarzystami obrazu są Hampton Fancher („Łowca androidów”) oraz Michael Greek („Logan: Wolverine”). Producentem wykonawczym jest sir Ridley Scott, który wyraził niedawno chęć stworzenia z „Blade Runnera” franczyzy na miarę „Obcego”. Pomysł nie jest szczególnie mądry zważywszy na to, że historia sama w sobie ma bliżej do kina artystycznego, aniżeli blockbusterowego. Co więcej, wiemy jak kończą się jego sequelowe zapędy – wystarczy przypomnieć sobie reakcje na „Obcy: Przymierze”

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.