Nowy zwiastun filmu "Tolkien" pokazuje jak powstała Drużyna Pierścienia

Sergiusz Kurczuk
07.03.2019 13:37
kadr z filmu Tolkien|undefined Fot. kadr z filmu Tolkien

W sieci zaprezentowano nowy zwiastun filmu "Tolkien", opowiadającego o autorze "Władcy Pierścieni". Trailer skupia się na ukazaniu genezy pomysłu na słynną trylogię.

W połowie grudnia wytwórnia Fox Searchlight zaprezentowała pierwszy zwiastun filmu "Tolkien". Nie trzeba było długo czekać, żeby zobaczyć kolejną zapowiedź biografii autora "Władcy Pierścieni" i "Hobbita". Nowy trailer skupia się na paralelach z życia pisarza i bohaterów jego książek. Jak prezentuje się zwiastun "Tolkiena"?

"Tolkien" - nowy zwiastun filmu o autorze "Władcy Pierścieni"

Wszyscy czytelnicy dzieł J.  R. R. Tolkiena doskonale wiedzą, że inspiracją do napisania klasyki powieści fantasy były nie tylko lingwistyczne zamiłowania pisarza, ale również jego osobiste przeżycia.

Przeczytaj także

Dzięki biografii twórcy Śródziemia, fani jego książek będą mieli okazję zobaczyć wątki, które w późniejszych latach Tolkien wykorzystał przy tworzeniu historii o fantastycznym świecie pełnym niesamowitych stworzeń, magii i wartości, które obecnie są już zapomniane.

Film w reżyserii Dome'a Karukoskiego nie tylko ukaże dzieciństwo pisarza i jego przyjaciół, którzy byli pierwowzorem Drużyny Pierścienia, ale zaprezentuje również miłość do ukochanej żony Edith oraz potworności wojny, w której brał udział. Te wątki przewijają się we wszystkich dziełach Tolkiena i widzowie będą mieli okazję poznać ich genezę.

"Tolkien" - kiedy premiera filmu?

W roli głównej zobaczymy Houlte'a, znanego między innymi z takich tytułów jak "Mad Max: Na drodze gniewu" czy serii "X-Men"Muzą i żoną tytułowego bohatera została Lily Collins, grająca w filmach "Królewna Śnieżka", "Wielki Mike" i "Aż do kości". W pozostałych rolach wystąpią Colm Meaney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Craig Roberts, Laura Donnelly, Genevieve O'Reilly, Pam Ferris i Derek Jacobi. Reżyserem produkcji jest Dome Karukoski. Za scenariusz odpowiada natomiast David Gleeson. Światowa premiera filmu "Tolkien" została zaplanowana na 10 maja 2019 roku. Nie wiadomo, kiedy dokładnie biografia pisarza trafi do polskich kin. 

>>Zobacz też: Syn J.R.R. Tolkiena był księdzem pedofilem? Trwa śledztwo w jego sprawie<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.