„Obcy: Przymierze” nie doczeka się kontynuacji?

Sergiusz Kurczuk
27.12.2017 12:43
Alien: Covenant|undefined Fot. kadr z filmu Obcy: Przymierze

Wygląda na to, że ksenomorfy ponownie wpadną w stan hibernacji. Wszystko wskazuje na to, że nie powstanie kontynuacja historii opowiedzianej w filmie „Obcy: Przymierze”.

Najnowszy film z serii „Obcy” miał przywrócić do dawnej chwały opowieści o krwiożerczych ksenomorfach. W tym celu film stworzył sam Ridley Scott - reżyser „Obcego: Ósmego pasażera Nostromo”. „Obcy: Przymierze” był kontynuacją „Prometeusza” z 2012 roku - prequela pierwszej części serii. Niestety „Obcy: Przymierze” nie cieszył się zbyt dużą popularnością wśród widowni i w USA zarobił jedynie 74 miliony dolarów. Biorąc pod uwagę, że „Prometeusz” osiągnął wynik rzędu 126 milionów w samych Stanach Zjednoczonych, nic dziwnego, że fani martwili się o potencjalny sequel historii o androidzie Davidzie (Michael Fassbender). 

„Obcy: Przymierze” kończy się w taki sposób, że z powodzeniem można by pociągnąć temat robota o boskich zapędach, który lubi eksperymentować z obcymi formami życia. Wierni fani czekali na kolejne pomysły Davida, sam Ridley Scott był chętny na eksplorację tej opowieści, ale wygląda na to, że nie doczekają się ani widzowie, ani reżyser. Jak podaje serwis poświęcony Obcym i Predatorom avpgalaxy.net, studio Fox na razie porzuca serię o ksenomorfach. Jeden z użytkowników portalu Blu-Ray.com, posługujący się nickiem HumanMedia, twierdzi, że z kontynuacji nici.

Prace do sequela „Przymierza” miały początkowo  ruszyć w tym miesiącu [grudniu 2017] w Sydney. Po wynikach w box office produkcja została zatrzymana, a magazyn pełen rekwizytów wystawiony na aukcję kilka miesięcy temu. Więc oryginalna idea kolejnego filmu, szybko został zmieniony bez najbliższych  planów na przyszłość. 

Informacja nie jest oficjalna, ale patrząc na wyniki box office, można się było tego spodziewać. Wygląda na to, że horror z elementami science fiction przejadł się widzom ładnych parę lat temu. Próba uratowania serii za pomocą wprowadzenia quasi filozoficznych wątków, najwyraźniej nie spodobała się fanom i krytykom. Kolejną kwestią jest fakt, że Disney, przejmując 21st Century Fox, nabył prawa do „Obcego”. Być może gigant z uszami Myszki Mickey ma jakieś plany w stosunku do ksenomorfów... Pozostaje nam czekać.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.