„Obcy: Przymierze” szybciej w kinach

Robert Skowronski
24.11.2016 08:44
„Obcy: Przymierze” szybciej w kinach Fot. Screen Prod / Photononstop / East News

Uciekajcie! Ratuj się kto może! Udostępniono plakat filmu „Obcy: Przymierze”, na którym widnieje również nowa data premiery obrazu.

Dzieło w reżyserii Ridleya Scotta stanowiące pomost łączący wydarzenia z „Prometeusza” i pierwszego „Obcego” miało się ukazać 2 sierpnia 2017 roku. Jak bądź wciąż zbyt wiele nie wiadomo o nadciągającym długo wyczekiwanym filmie, tak dobrą nowiną jest, że przyjdzie nam czekać sporo krócej na możliwość wybrania się do kin na „Obcego: Przymierze”. Obraz zadebiutuje 19 maja 2017 roku. To jednak data obowiązująca w Ameryce. Niemniej można być pewnym, że w Polsce poczekamy niewiele dłużej - prawdopodobnie to kwestia tygodnia albo dwóch, a być może w ogóle nie będzie żadnej różnicy.

Wiedzę o premierze uzyskaliśmy patrząc na plakat zapowiadający dzieło. Oprócz tego, że widnieje na nim wymowne „Uciekaj”, to możemy też rzucić okiem na wizerunek nowego Ksenomorfa, czy też raczej Neomorfa:

plakat Fot. foto: materiały prasowe

Wszystkie powyższe informacje składają się na to, że być może 1. zwiastun filmu jest tuż za rogiem. Z pewnością liczymy na to.

Na ekranie pojawią się także Katherine Waterston, Noomi Rapace, Billy Crudup, Danny McBride i Demián Bichir. Zobaczymy także Michaela Fassbendera, który jak wyznał wcieli się aż w dwie role - aktor zagra dwa androidy/roboty, Waltera i Davida.

Fabuła skupia się na załodze statku kolonizacyjnego Przymierze. Odnajdują oni planetę, która wygląda jak raj, ale naprawdę jest mrocznym, niebezpiecznym światem, którego jedynym mieszkańcem jest wspomniany David, ostatni ocalały z ekspedycji Prometeusz.

„Obcy: Przymierze” będzie pierwszym z trzech obrazów poprzedzających filmowy pierwowzór z 1979 roku. Reżyseruje Ridley Scott na podstawie scenariusza autorstwa Jacka Paglena, Michaela Greena i Johna Logana.

Czekamy również na „Obcego 5” w reżyserii Neilla Blomkampa. Z tego co wyjawiła Sigourney Weaver film ma pominąć wydarzenia z 3. i 4. części serii.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.