„Obecność 2” i prawdziwa historia opętania

Robert Skowronski
16.05.2016 08:03
„Obecność 2” i prawdziwa historia opętania Fot. kadr z video

Gdy seans horroru poprzedza tablica z napisem „oparte na faktach”, to z miejsca możemy odczuć wzmożone uczucie gęsiej skórki. Poznajcie historię, która posłużyła jako punkt wyjścia do nakręcenia „Obecności 2”.

Już pierwsza część przeboju spod znaku kina grozy w reżyserii Jamesa Wana nawiązywała do faktycznych wydarzeń. Wówczas całość rozbijała się o historię dochodzenia prowadzonego przez Lorraine i Eda Warrenów w 1970 roku w gospodarstwie rodzinnym Perron w Harrisville, Rhode Island. Andrea Perron napisała książkę o swoich przerażających doświadczeniach paranormalnych, do których doszło w jej domu. Publikacja nosi tytuł „House of Darkness House of Light: The True Story”.

Wówczas koszmar zaczął się od samoistnie otwierających się drzwi i stukania w ściany. Dzieci słyszały głosy, które informowały je, że w ścianach pochowanych jest siedmiu żołnierzy. Domownikom objawiały się zarówno dobre, jak i złe duchy.

Wraz z drugą częścią skala grozy wcale nie stopniała. Lorraine i Ed ruszają na pomoc samotnej matce z północnego Londynu (Enfield), która wychowuje czwórkę dzieci. Jej 11-letnia córka zostaje opętana przez demoniczne siły. Para badaczy przybywa na ratunek, aby zmierzyć się z nienazwanym złem.

W udostępnionym materiale wideo możemy zobaczyć zdjęcia z badań prowadzonych przez Warrenów, posłuchać zarejestrowanych przez nich nagrań głosu wspomnianej dziewczynki, który brzmi jakby nie pochodził z tego świata. Komentatorem jest tu m.in. Janet Winter z domu Hodgson, czyli kobieta, która jako dziecko była opętana:

Byliśmy bardzo bliską sobie rodziną. Gdy to się zaczęło słyszałam głosy, to co się wydarzyło było dla mnie przerażające. Myślałam, że jeżeli nie uda mi się przed tym uciec, to mnie to zabije.

James Wan uważa, że ta sprawa była największym osiągnięciem w zawodowym życiu państwa Warrenów. Tym samym ta historia urosła do bycia godną przedstawienia szerokiej publiczności. Zobaczcie materiał ukazujący prawdziwe wydarzenia kryjące się za filmem „Obecność 2”:

W dziele pojawią się ponownie Patrick Wilson jako Ed i Vera Farmiga w roli Lorraine. Ponadto zobaczymy też takie osoby, jak Frances O’Connor, Simon McBurney, Madison Wolfe oraz Abhi Sinha, który wcieli się w postać Harry'ego Whitmarka. Scenariusz napisali James Wan, Chad i Carey Hayes oraz David Leslie Johnson.

Obraz trafi na nasze ekrany 17 czerwca 2016 roku. O nadciągającym horrorze mogliśmy się już wstępnie przekonać dzięki udostępnionemu zwiastunowi. James Wan jako producent pracuje także nad „Annabelle 2”- reżyserem obrazu jest David F. Sandberg. Będzie to kontynuacja spin-offu „Obecności”, w którym fabuła skupia się na tytułowej lalce o piekielnych mocach. Scenariusz napisze Gary Dauberman, a sama produkcja zadebiutuje 19 maja 2017 roku. Planowana jest także czwarta część „Naznaczonego”, czyli kolejnego przeboju, który na ekrany wprowadził James Wan.

Znacie inne horrory oparte na prawdziwych wydarzeniach?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.