Obsada „Gęsiej skórki 2” powiększyła się o gwiazdy filmów „To” i „Jumanji 2”

Sergiusz Kurczuk
23.02.2018 11:09
Dziecięca obsada filmów „Jumanji 2” i „To”|undefined Fot. kadry z filmów „Jumanji 2” i „To”

Kontynuacja filmu „Gęsia skórka” znalazła już część odtwórców głównych bohaterów. Do obsady dołączyło kilka dziecięcych gwiazd, między innymi aktorzy z filmów „Jumanji 2” i „To”. 

Seria książek grozy dla dzieci autorstwa R.L. Stine'a w naszym kraju nie odniosła takiego sukcesu jak w Stanach Zjednoczonych. Jednak wiele osób bardzo dobrze kojarzy „Gęsią skórkę” z serialu nadawanego na stacji Fox Kids. W 2015 roku Hollywood postanowiło zwrócić swoje oczy w kierunku tego tytułu i zamiast produkcji telewizyjnej, zrobić z niego serię filmów. Pierwsza część z Jackiem Blackiem w roli Stine'a dostanie kontynuację, której premiera zaplanowana została na rok 2018. Trudno powiedzieć czy twórcy się wyrobią, bo dopiero rozpoczęli casting do filmu, którego reżyserem będzie Ari Sandel. Wyłoniono już pierwsze nazwiska.

„Gęsia skórka 2” - obsada

Według doniesień Variety, twórcy wybrali już pierwszych aktorów, którzy wcielą się w główne role. Tak jak w przypadku pierwszej części bohaterami sequela będą dzieci. Ostatnie produkcje udowodniły, że nie brakuje młodych utalentowanych aktorów. W „Gęsiej skórce 2” pojawi się więc artystka znana z innego sequela produkcji popularnej w latach 90. XX wieku. Chodzi o Madison Iseman, która wystąpiła w filmie „Jumanji 2”. Niektórym widzom może być również znana z serialu „Still the King” oraz horroru „Tales of Halloween”. Iseman powinna sobie więc poradzić w opowieści grozy dla młodszych widzów. 

Madison Iseman Fot. foto: PG / Splash News/East News

To nie jedyna osoba, którą zdecydowano się zaangażować do filmu. W drugiej części „Gęsiej skórki” wystąpi również Jeremy Ray Taylor. Miłośnicy adaptacji powieści Stephena Kinga na pewno pamiętają rolę tego młodego aktora w hicie roku 2017 pod tytułem „To”. Taylor wcielił się w jednego z ważniejszych członków Klubu Frajerów - Bena Hanscoma, który podkochiwał się w Beverly Marsh. Chłopak zagrał też w takich filmach science fiction, jak „Ant-Man” i „Geostorm”, więc też wydaje się dobrym kandydatem do kolejnej części „Gęsiej skórki”. 

Jeremy Ray Taylor Fot. foto: Brooke Palmer/East News

Oprócz Iseman i Taylora do obsady dołączyli też Ben O’Brien i Caleel Harris. Pierwszy z aktorów zagrał młodszą wersję bohatera, w którego wcielił się Lucas Hedges w dramacie „Manchester by the Sea”. Występ w produkcji Sandela będzie więc jego drugą rolą pierwszoplanową. Natomiast Harris jest znany głównie widzom zza oceanu, ponieważ podkładał głos pod postać Franklina w filmie „Fistaszki – wersja kinowa” oraz wystąpił w kilku odcinkach innej produkcji opartej na prozie Kinga - w nadchodzącym serialu „Castle Rock”

Jak widać, do „Gęsiej skórki 2” wybrano aktorów, którzy, chociaż są młodzi, mają doświadczenie w gatunku, jakim jest horror. Film „To” otworzył drogę na duży ekran nie tylko Taylorowi. Jego kolega z planu i jednocześnie gwiazda serialu „Stranger Things”, Finn Wolfhard zagra w nowym horrorze Stevena Spielberga pod tytułem „The Turning”. W produkcji jest również film oparty na serialu o podobnej tematyce, co „Gęsia skórka” - „Czy boisz się ciemności?”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.