Obsada „Króla Lwa” się powiększa. Beyonce wystąpi jako Nala i... Elton John?

Sergiusz Kurczuk
08.08.2017 12:38
Obsada „Króla Lwa” się powiększa. Beyonce wystąpi jako Nala i... Elton John? Fot. East/News/Przemek Swiderski/Instagram

Lista obsadzonych aktorów w remake'u „Króla Lwa” zwiększa się z tygodnia na tydzień. Beyonce Knowles prawdopodobnie wystąpi w roli Nali. Oprócz niej w obsadzie pojawili się również artyści, którzy wcielą się w Sarabi i Rafikiego. Piosenkarka prawdopodobnie stworzy też ścieżkę dźwiękową do filmu. 

Disney najwyraźniej postanowił obrać taktykę jak inne studia filmowe i idzie po linii najmniejszego oporu. Po co wymyślać nowe filmy, które poruszą wyobraźnię ludzi na całym świecie? Lepiej odgrzać stare, co prawda smaczne, ale mrożone od niepamiętnych czasów kotlety. Włodarze Disneya od jakiegoś czasu raczą nas remake'ami swoich klasycznych animacji w wersji „aktorskiej”, przy użyciu osiągnięć animacji komputerowej. Widzieliśmy już „Księgę Dżungli” oraz „Piękną i Bestię”. W przypadku najnowszego filmu Jona Favreau będziemy oglądać tylko komputerowo generowane postacie, chyba że aktorzy w przebraniach będą zasuwać na czworakach. Czego się nie robi dla pieniędzy?

Mowa oczywiście o odnowieniu i „przystosowaniu dla obecnych pokoleń” filmu z 1994 roku - „Króla Lwa”. Remake powoli nabiera kształtów, a lista obsadzonych w nim aktorów z dnia na dzień się zapełnia. Pisaliśmy już o odtwórcy Skazy, w którego wcieli się Chiwetel Ejiofor, znany z „Doktora Strange'a”. Niedawno do obsady dołączyli również aktorzy z innego filmu Marvel Studios „Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów”. Alfre Woodward zagra lwicę Sarabi, a Johna Kaniego usłyszymy jako mandryla RafikiWiosną informowaliśmy również, że piosenkarka Beyonce prowadzi rozmowy z producentami o ewentualnej roli Nali.

Serwis The Tracking Board podaje, że rozmowy z Beyonce poszły o krok dalej. Nie wiadomo na pewno czy celebrytka pojawi się jako towarzyszka i przyszła partnerka Simby. Jednak jej rola ma nie ograniczać się jedynie do użyczenia głosu postaci. Beyonce miałaby również zająć się muzyczną stroną produkcji Favreau. Prawdopodobnie to Knowles będzie produkować soundtrack do filmu, na którym usłyszymy między innymi nową wersję piosenki „Krąg życia”

Nadal nie ma żadnych wieści na temat aktorki podkładającej głos pod Nalę, chociaż Beyonce prawdopodobnie użyczy głosu tej postaci drugoplanowej oraz stanie się Eltonem Johnem nowego filmu, produkując ścieżkę muzyczną. Na soundtracku znajdą się zupełnie nowe piosenki zwyciężczyni nagrody Grammy oraz stare hity z oryginalnego „Króla Lwa”. Być może Disney wstrzymuje się z ogłoszeniem Nali do ostatniej chwili, ponieważ soundtrack skomplikował negocjacje, a jest równie ważny, co cały film.

Na razie wiadomo, że w filmie wystąpią: Donald Glover jako Simba, Seth Rogen jako Pumba, Billy Eichner jako Timon, John Oliver jako Zazu, i James Earl Jones powróci do roli Mufasy. Premiera planowana jest na 19 lipca 2019 roku. Czy filmie usłyszymy Beyonce? Być może, chociaż w polskich kinach i tak pojawi się pewnie jedynie wersja z dubbingiem

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.