Odnaleziono nigdy niewydany film George'a Romero sprzed 45 lat. Czy trafi do kin?

Sergiusz Kurczuk
15.11.2018 13:05
Odnaleziono nigdy niewydany film George'a Romero sprzed 45 lat. Czy trafi do kin? Fot. kadr z filmu The Amusement Park

Po 45 latach dotarto do taśmy z nigdy niewydany filmem George'a Romero pod tytułem "The Amusement Park". Produkcja prawdopodobnie zostanie odrestaurowana i udostępniona widzom.

Rok 2018 to ważna data dla wszystkich fanów twórczości George'a Romero. W tym roku przypada 50. rocznica premiery "Nocy żywych trupów". To jednak niejedyne wydarzenie dla widzów kina grozy. Jeden z ojców horrorów o zombie był niezwykle płodnym twórcą. W 1973 roku nakręcił film pod tytułem "The Amusement Park". Produkcja nigdy nie ujrzała światła dziennego. Na szczęście po latach ją odnaleziono i prawdopodobnie niedługo trafi do dystrybucji.

Fot. foto: kadr z filmu "The Amusement Park"

"The Amusement Park" - zagubiony film George'a Romero

Reżyser nie doczekał 50. rocznicy premiery swojego najsłynniejszego horroru. Zmarł 16 lipca 2017 roku. Kilka miesięcy później żona twórcy, Suzanne Desrocher-Romero, zdradziła, że niebawem doczekamy się odrestaurowania niewydanego dotąd filmu sprzed 45 lat. W listopadzie 2018 roku pisarz Daniel Kraus wyjawił, że jego tytuł brzmi "The Amusement Park". Udało mu się dotrzeć do taśmy i obejrzeć produkcję.

Zamierzam obejrzeć, praktycznie przez nikogo niewidziany film George'a Romero z 1973 roku pod tytułem "The Amusement Park" (nakręcony pomiędzy "Season of the Witch" i "Szaleńcami"). Starałem się odnaleźć go przez 20 lat.

Pisarz określił "The Amusement Park" jako "rewelację" i zaprzeczył plotkom, które mówiły, że film trwa jedynie 25 minut. W rzeczywistości czas trwania to pełna godzina. Stwierdził też, że to najbardziej przerażające dzieło Romero oprócz "Nocy żywych trupów", mimo tego, że produkcja w zasadzie nie jest horrorem. To właśnie z powodu makabrycznych scen "The Amusement Park" nigdy nie ujrzał światła dziennego. Kraus nie zdradził, czego dotyczy fabuła "The Amusement Park", ale według portalu Bloody Disgusting, akcja opowiada o losach starszego mężczyzny, który udaje się do parku rozrywki. Szybko okazuje się, że z pozoru beztroski dzień, zmienia się w prawdziwy koszmar.

"The Amusement Park" - co dalej z taśmą?

Na razie zwykli kinomani nie mogą obejrzeć "The Amusement Park". Jednak Kraus robi wszystko, by produkcja trafiła do głównego obiegu. Zanim to się stanie, należy odrestaurować film i przystosować go do współczesnej dystrybucji. Z tego powodu na stronie Fundacji Goerge'a Romero pojawiła się podstrona, na której zbierane są pieniądze na odnowienie "The Amusement Park". Można wpłacać kwoty od 10 do 1000 dolarów. Na razie nie zdradzono, w jaki sposób film trafi do szerszej widowni. Być może żona Romero postanowi udostępnić "The Amusement Park" za darmo na stronie fundacji. Nie określono też jakiej kwoty potrzeba na odrestaurowanie produkcji.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.