"Once Upon A Time In Hollywood": aktor wcielający się w Bruce'a Lee odpowiedział na krytykę

06.08.2019 14:39
kadr z filmu Once Upon A Time In Hollywood |undefined Fot. kadr z filmu Once Upon A Time In Hollywood

W najnowszym filmie Quentina Tarantino "Once Upon A Time In Hollywood" pojawia się postać Bruce'a Lee, w którego wciela się Mike Moh. Aktor skomentował krytyczne uwagi na temat swojej roli.

Na dziewiątą produkcję w reżyserii Quentina Tarantino czekały miliony fanów na całym świecie. W końcu "Once Upon A Time In Hollywood" trafił na ekrany kin i zdecydowana większość widzów jest zachwycona seansem. Pobił też kasowy rekord w rankingu filmów Tarantino, zarabiając w weekend otwarcia ponad 40 milionów dolarów. Pojawiło się jednak kilka krytycznych głosów na temat "Once Upon A Time In Hollywood". Jeden dotyczy sposobu ukazania Bruce'a Lee.

"Once Upon A Time In Hollywood" - Mike Moh o roli Bruce'a Lee

Akcja filmu rozgrywa się u schyłku lat 60., jak wskazuje tytuł w Hollywood. Z tego powodu pojawia się wiele historycznych postaci związanych z branżą filmową - Roman Polański, Sharon Tate czy Bruce Lee. W mistrza sztuk walki wcielił się Mike Moh. Córka Lee po obejrzeniu "Once Upon A Time In Hollywood" miała zastrzeżenia co do tego, w jaki sposób przedstawiono jej ojca.

Zobacz: Córka Bruce'a Lee ostro skrytykowała "Once Upon a Time in Hollywood"

Shannon Lee uznała, że filmowy Bruce Lee został pokazany jako "arogancki dupek" i kompletnie nie współgra to z jego prawdziwą naturą. Chodzi o scenę, w której gwiazdor wyzywa na pojedynek jednego z głównych bohaterów - Cliffa Bootha granego przez Brada Pitta. Kaskader daje nauczkę ikonie kina akcji. Lee przegrywa pojedynek.

Mike Moh rozmawiał o swojej najnowszej roli z portalem Birth.Movies.Death. Został zapytany o scenę, która zdenerwowała córkę Bruce'a Lee. Aktor wyjaśnił, jak odebrał ten moment.

Po tym, jak zostałem uderzony, spoważniałem. Wtedy wywiązała się bójka, która została przerwana, więc mamy tu remis. Rozumiem, że ludzie mogą myśleć, że Bruce został pokonany przez impakt samochodu, ale jeśli dalibyście mu pięć sekund więcej, Bruce by wygrał.

Wiem, że ludzie będą się o to wściekać, ale kiedy zacząłem pogłębione studia nad osobą Bruce'a, doszedłem do wniosku, że on bardziej niż ktokolwiek na świecie chciał, żeby inni wiedzieli, że jest zwykłym człowiekiem. Uważam, że szanuję go o wiele bardziej, wiedząc, że miał na swojej drodze rożnego rodzaju wyzwania i przeszkody, jak każdy z nas.

Do wspomnianej wyżej bójki dochodzi, kiedy Booth kpi z Lee, na planie serialu "Zielony Szerszeń". Gwiazdor chwali się, że jego dłonie uznano za śmiertelną broń, ale na Cliffie nie robi to wrażenia. Oboje zgadzają się przetestować swoje umiejętności i dochodzi di pojedynku. W pierwszej rundzie Lee wygrywa, kopiąc Bootha w klatkę piersiową. W drugiej Cliff chwyta nim i uderza o stojący nieopodal samochód. Rozstrzygnięcie potyczki przerywa zdenerwowany reżyser castingu.

Przeczytaj także

Początkowo Moh czytając scenariusz, nie widział w tej scenie nic zdrożnego. Jednak po jakimś czasie uświadomił sobie, że po filmach Tarantino należy oczekiwać nieoczekiwanego, a po drugie reżyser jest wielkim fanem Lee. Aktor rzuca więc zupełnie inne światło na fragment produkcji, który nie spodobał się Shannon Lee. Poza tym Moh zdradził, że w prawdziwym życiu Lee nie pałał zbyt dużą miłością do kaskaderów.

"Once Upon a Time in Hollywood" - kiedy premiera?

Amerykańska premiera nowego filmu Tarantino odbyła się 26 lipca 2019 roku. Pojawiły się informacje, że Netflix planuje wydać poszerzoną czterogodzinną wersję "Once Upon a Time in Hollywood", w której pojawią się fragmenty, które nie trafiły do kin.

Przeczytaj także

Polscy widzowie wciąż czekają na kinową premierę "Once Upon a Time in Hollywood". Odbędzie się ona już 16 sierpnia 2019 roku. W rolach głównych wystąpili Leonardo DiCaprio, Al PacinoMargot Robbie, Timothy Olyphant, Dakota Fanning, Michael Madsen, Tim Roth, Damian Lewis, Luke Perry oraz Rafał Zawierucha.

Zobacz też: James Marsden został wycięty z "Once Upon a Time in Hollywood"?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.