"Once Upon a Time in Hollywood": Pierwsze reakcje na nowy film Quentina Tarantino

22.05.2019 10:18
Once Upon a Time in Hollywood|undefined Fot. kadr z filmu Once Upon a Time in Hollywood

Nowy film Quentina Tarantino doczekał się premiery na festiwalu w Cannes. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje "Once Upon a Time in Hollywood". Jak oceniono 9. dzieło reżysera?

Miłośnicy dzieł Quentina Tarantino nie mogą się doczekać premiery jego najnowszego filmu "Once Upon a Time in Hollywood". Szczęśliwcy, którzy uczestniczą w 72. edycji festiwalu filmowego w Cannes, mieli okazję zobaczyć produkcję podczas oficjalnej premiery. Wśród nich znaleźli się znawcy kina. Z tego powodu film "Once Upon a Time in Hollywood" doczekał się pierwszych recenzji. Jak oceniono 9. dzieło Tarantino?

Przeczytaj także

"Once Upon a Time in Hollywood" - pierwsze recenzja filmu Quentina Tarantino

Osoby, które nie miały okazji wybrać się na Cannes, mogą raczyć się zupełnie nowym zwiastunem "Once Upon a Time in Hollywood", oraz poznać przedsmak filmu dzięki pierwszym recenzjom. Jak krytycy odnieśli się do nowej historii opowiedzianej przez Tarantino?

Joe Utichi z Deadline uważa, że "Once Upon a Time in Hollywood" to jeden z najlepszych filmów stworzonych przez Tarantino.

"Once Upon a Time in Hollywood" jest tak wspaniałym, dziwacznym, zniewalającym i niesamowitym filmem. To film, do którego Quentin Tarantino został stworzony. Świat jest o wiele bardziej kolorowym miejscem w strefie mroku Tarantino. Ja chcę jeszcze raz!

Jason Gorber z That Shelf jest równie zachwycony produkcją, ale nie ukrywa, że nie wszystkim ten film musi się spodobać.

"Once Upon a Time in Hollywood" - historycznie wątpliwy, tematycznie cudowny. Quentin Tarantino powołał do życia film, który zasługuje na Złotą Palmę, albo na nagrodę publiczności. A może nawet na obie te nagrody. Trzymające w napięciu, z czarnym poczuciem humoru, mocno niepokojące dzieło sztuki.

Emma Stefansky z Thrillist wyraziła swoje zdanie na temat produkcji  w dość prostych słowach.

Naaaaaprawdę podobał mi się film "Once Upon a Time in Hollywood".

Dziennikarz Indiewire Erick Kohn zauważył wiele odniesień skierowanych do fanów klasycznego kina.

"Once Upon a Time in Hollywood" meandruje przez filmy Tarantino, gra z nimi i z historią, celebrując sztukę westernu telewizyjnego i dreszczyku związanego z wcielaniem się w rolę. DiCaprio i Pitt są lepsi niż kiedykolwiek. Wiele Easter eggów. Niezła zabawa i radzi sobie z oczekiwaniami.

Alex Billington z FirstShowing skupił się na kulturowych aspektach nowej produkcji Tarantino.

Tak jak oczekiwano, w "Once Upon a Time in Hollywood" Tarantino nawiązuje do innych filmów i seriali telewizyjnych ze starego Hollywood o dobrych czasów lat 60. Kopał w swojej przeszłości i pokazał nam za pomocą perfekcyjnie stworzonego kina swoje uczucia związane z tworzeniem filmów, artyzmu, morderstwa grupy Mansona i innych rzeczy.

Według Jessego Hawkena z Torontoist, fani porzednich filmów Tarantino, powinni być zadowoleni.

"Once Upon a Time in Hollywood": fani "Pulp Fiction" i "Kill Billa" wiedzą, czego oczekiwać od Quentina Tarantino i po raz kolejny sie nie zawiodą! Fajna, dająca radość wycieczka, która jest dawką klasycznego Hollywood. Idąc na ten film do kina, zostawcie dzieci w domu!

Anne Thompson z Indiewire zwróciła uwagę na fenomenalną grę aktorską.

Piękny film Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood" wspaniale odtwarza okres showbizu z dawno minionej przeszłości, kowbojów, męskich mężczyzn i zwariowanych hipisów. DiCaprio i Pitt są zabawni i genialni, tak sam jak Margot Robbie, która jest słodka jak Sharon Tate. To prawdziwa elegia.

Nie zabrakło również polskiego akcentu, między innymi ze strony autora facebookowego fanpage'a pod tytułem Kinofilia.

Jak widać, nie ma się czego obawiać i jest na co czekać. Najnowsza produkcja Tarntino ma szansę zostać okrzyknięta najlepszym filmem tego reżysera. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się sami, kiedy "Once Upon a Time in Hollywood" trafi do szerszej dystrybucji.

"Once Upon a Time in Hollywood" - kiedy premiera nowego filmu Quentina Tarantino

Polska premiera 9. filmu Tarantino odbędzie się dopiero za kilka miesięcy. Film trafi do polskich kin 9 sierpnia 2019 roku. Historia opowiada o aktorze i jego przyjacielu kaskaderze, który powracają do Hollywood. Odkrywają, jak przemysł filmowy zmienił się w czasie, kiedy nie było ich w branży. W rolach głównych zobaczymy Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Dakota Fanning, Tim Roth, Al Pacino, Kurt Russell i Luke Perry. W filmie wystąpił również Rafał Zawierucha, który wcielił się w Romana Polańskiego.

>>Zobacz też: "Once Upon a Time in Hollywood" otrzymało zwiastun. Zobaczcie trailer filmu Tarantino<<

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.