"Once Upon a Time in Hollywood" najlepiej zarabiającym filmem Quentina Tarantino. Pobił rekord "Bękartów wojny"

29.07.2019 10:04
Once Upon a Time in Hollywood|undefined Fot. materiały prasowe/Sony

Najnowszy film jednego z najlepszych reżyserów wszech czasów doczekał się premiery w USA 26 lipca 2019 roku. Zajął 2. miejsce w box-offisie, ustępując jedynie produkcji Disneya "Król Lew".

"Once Upon a Time in Hollywood" to 9. film Quentina Tarantino, w którego obsadzie znajdziemy Leonardo DiCaprio, Brada Pitta, Margot Robbie, Kurta Russela, Luke'a Perry'ego, czy Ala Pacino. Dodajmy do tego fabułę osadzoną w Hollywood z końca lat 60., której wątki poruszają m.in. morderstwo Sharon Tate przez kult Mansona i możemy być pewni, że film będzie hitem. Cóż, tak też się stało. 

Once Upon a Time in Hollywood najlepiej zarabiającym filmem Tarantino

Portal Box Office Mojo opublikował co tygodniowe zestawienie prezentujące wyniki nowych filmów w box-offisie. Na pierwszym miejscu wciąż jest "Król Lew", który zarobił już prawie miliard dolarów, sprawiając, że Disney ma rekordowy rok (już ponad 6 miliardów dolarów przychodów). Natomiast właśnie na 2. miejscu znalazł się "Once Upon a Time in Hollywood". Dzieło Tarantino miało najlepszy weekend otwarcia w historii jego twórczości i zarobiło na biletach 40 milionów dolarów. 

Poprzedni rekord należał do "Bękartów wojny", którzy zdobyli w pierwszy weekend 38 milionów dolarów (w samych Stanach Zjednoczonych) i łącznie zarobili 321 milionów (na całym świecie). Najbardziej dochodowym filmem Tarantino był natomiast "Django", który zarobił w kinach 425 milionów dolarów. Warto zaznaczyć, że w obydwóch filmach ważne postaci grali zarówno Pitt ("Bękarty wojny"), jak i DiCaprio ("Django").

Przeczytaj także

Film "Once Upon a Time in Hollywood" zadebiutował w kinach w USA 26 lipca 2019 roku. W Polsce na premierę przyjdzie nam jeszcze poczekać - nowe dzieło Tarantino pojawi się bowiem 16 sierpnia 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.