"Opowieść podręcznej" w wersji filmowej? Zobacz zwiastun thrillera science fiction "Level 16"

Sergiusz Kurczuk
17.01.2019 15:27
"Opowieść podręcznej" w wersji filmowej? Zobacz zwiastun thrillera science fiction "Level 16" Fot. kadr z filmu Level 16

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Level 16" - produkcji science fiction opowiadającej o dystopicznej wizji świata, przypominającej trochę sytuację z "Opowieści podręcznej".

Serial "Opowieść podręcznej" oparty na książce Margaret Atwood o tym samym tytule cieszy się ogromną popularnością. Jego wymowa wpisuje się w obecne przemiany kulturowe, które można zauważyć na całym świecie. Szczególnie jeśli chodzi o traktowanie kobiet i walkę z wciąż obecnym seksizmem. Prawdopodobnie z tego powodu do życia powołano film science fiction oparty na podobnym pomyśle, co "Opowieść podręcznej". Mowa o produkcji zatytułowanej "Level 16". Jej zwiastun właśnie trafił do sieci.

"Level 16" - film podobny do "Opowieści podręcznej"

Film "Level 16" ma kilka cech wspólnych z "Opowieścią podręcznej", ale nie jest kopią serialu Hulu. Tym razem widz nie będzie oglądał dystopicznej przyszłości, w której katastrofa spowodowała ustanowienie nowego porządku świata. Akcja"Level 16" rozgrywa się współcześnie i przedstawia straszną wizję piekła kobiet, która z powodzeniem mogłaby się spełnić w jakimś radykalnie konserwatywnym systemie.

Głównymi bohaterkami "Level 16" są nastolatki, które zamknięto w specjalnym ośrodku, przypominającym więzienie. Szybko okazuje się, że instytucja ma za zadanie szkolić młode kobiety do ról, narzuconych im przez bezduszny system. Scenarzystką i reżyserką "Level 16" jest Danishka Esterhazy. W rolach głównych wystąpiły Katie Douglas, Celina Martin oraz Sara Canning. Twórcy zaprezentowali oficjalny opis fabuły filmu.

Szesnastoletnia Vivien jest uwięziona w Vestalis Academy - szkole z internatem przypominającej więzienie. Musi polegać na sobie i nie zwracać uwagi na współtowarzyszki niedoli. Zmienia się to kiedy do ośrodka trafia Sophia - dawna przyjaciółka, która ją zdradziła. Dziewczyny razem starają się wyruszyć na niebezpieczne poszukiwanie przerażającej prawdy, stojącej za ich uwięzieniem. Bohaterki wiedzą, że muszą spróbować ratować swoje życia.

"Level 16" - kiedy premiera?

Światowa premiera "Level 16" odbyła się w 2018 roku podczas Fantastic Fest. Niestety dystrybucja filmu ograniczy się jedynie do platform VOD. "Level 16" trafi na serwisy 1 marca 2019 roku za pośrednictwem Dark Sky Films. Na razie nie wiadomo, czy będzie można obejrzeć go w Polsce.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.