Orlando Bloom dołączył do Davida Harboura w filmowej wersji "Gran Turismo". Szykuje się porządna produkcja?

19.09.2022 12:53
Orlando Bloom dołączył do Davida Harboura w filmowej wersji "Gran Turismo". Szykuje się porządna produkcja? Fot. Invision/Invision/East News

Obsada aktorskiej wersji "Gran Turismo" się rozszerza - do Davida Harboura dołączył właśnie gwiazdor "Piratów z Karaibów" i "Władcy Pierścieni", Orlando Bloom.

Orlando Bloom dołączył do Davida Harboura w filmie Gran Turismo

Jak podaje Deadline, Orlando Bloom dołączył do nowego filmu Sony Pictures i PlayStation Productions "Gran Turismo". Reżyserem jest Neill Blomkamp, natomiast scenarzystami zostali Jason Hall i Zach Baylan. Główne role zagrają David Harbour oraz Archie Madekwe.

Polecamy

Z pierwszych informacji wynika, że "Gran Turismo" ma bazować na prawdziwej historii. Zapalony fan Gran Turismo wygrywa serię turniejów gamingowych organizowanych przez firmę Nissan, aż w końcu ma szansę zostać profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Wówczas stawka znacznie rośnie, a jeden nieostrożny ruch może się skończyć jego śmiercią.

Film produkują Asad Qizilbash, Carer Swan, Doug Belgrad i Dana Brunetti z ramienia PlayStation Productions. Współtwórca gry Kazonori Yamauchi jest natomiast jednym z producentów wykonawczych "Gran Turismo".

Oryginalna gra Gran Turismo zadebiutowała w 1997 roku w Japonii. Twórcami są wspomniany Yamauchi i firma Polyphony, a sama produkcja zrewolucjonizowała formułę gier wyścigowych. Japończycy postawili bowiem na odwzorowywanie rzeczywistości za pomocą wysokiej jakości grafiki, realistycznej fizyki i skupieniu na detalach. W ciągu 25 lat gry z serii sprzedały się w ilości ponad 80 milionów egzemplarzy.

Polecamy

Orlando Blooma będziemy mogli niedługo zobaczyć w filmie "Wizards" od firmy A24, gdzie zagra obok Pete'a Davidsona oraz Naomi Scott, a także "Red Right Hand". Tam na ekranie będzie mu towarzyszyła Andie MacDowell. 

Film "Gran Turismo" ma się pojawić w kinach już 11 sierpnia 2023 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.