Orlando Bloom pokazał niepublikowane zdjęcia z planu „Władcy pierścieni”

Jakub Gańko
22.12.2016 14:28
Orlando Bloom pokazał niepublikowane zdjęcia z planu „Władcy pierścieni” Fot. materiały prasowe

Stęskniliście się za ekranizacją dzieł Tolkiena w reżyserii Petera Jacksona? Przypomnijcie ją sobie razem z filmowym Legolasem!

Gdy świat obiegła wieść, że kultową trylogię „Władca pierścieni” przeniesie na wielki ekran człowiek, który zapisał się w annałach filmoznawstwa takimi pozycjami jak „Martwica mózgu” i „Zły smak”, mało kto oczekiwał tak wielkiego sukcesu. Ba, wielu ortodoksyjnych miłośników Tolkiena organizowało protesty i petycje przeciwko takiej hańbie. Dziś już jednak mało kto o tym pamięta.

Filmowa trylogia Petera Jacksona prawdopodobnie prześcignęła popularnością literacki pierwowzór i przyczyniła się do całego renesansu gatunku fantasy w XXI wieku. Gdy w 2010 czy 2015 roku układano kompleksowe podsumowania pierwszych lat tego okresu, „Władca pierścieni” zawsze zajmował czołowe miejsca. To dziś produkcja wymieniana jednym tchem obok takich klasyków kina jak „Gwiezdne wojny”, „Powrót do przyszłości” czy przygody Indiany Jonesa.

W związku z tym każdy z chęcią powraca do wykreowanego przez Tolkiena uniwersum, które tak zjawiskowo zostało przeniesione do kin i na domowe telewizory przez Jacksona i jego ekipę od efektów specjalnych. Filmowcy, jak i sami aktorzy również z pewnością mają wyjątkowe wspomnienia z okresu powstawania filmu.

Dowiódł tego Orlando Bloom, ekranowy Legolas, który na swoim oficjalnym profilu na Facebooku opublikował kolekcję nieznanych wcześniej zdjęć z planu „Drużyny pierścienia”. Dajcie się porwać w nostalgiczną podróż razem z wielkouchym wcieleniem aktora!

Filmowa trylogia „Władca pierścieni” pozostaje wciąż żywa w świadomości fanów, a zajętego na stałe miejsca w historii filmu nikt jej już nie zdoła odebrać. Trzy filmy w reżyserii Petera Jacksona zgarnęły łącznie prawie 3 miliardy dolarów i 30 statuetek Oscara. Reżyser próbował powtórzyć ten sukces dekadę później przy okazji trylogii nakręconej wokół książkowego „Hobbita”, sztuka ta jednak już się nie udała. Doskonałą okazją do przypomnienia sobie wszystkich filmów był wydany niedawno 30-płytowy box.

A jakie Wy macie wspomnienia związane z „Władcą pierścieni”?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.