Oryginalna kurtka Franza Maurera z "Psów" sprzedana za rekordową sumę podczas licytacji WOŚP

31.01.2020 12:33
Oryginalna kurtka Franza Maurera z "Psów" sprzedana za rekordową sumę podczas licytacji WOŚP Fot. Łukasz Widziszowski/Fundacja WOŚP

Zakończyła się aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której można było wylicytować oryginalną skórę noszoną przez Franza Maurera w filmie "Psy" z 1992 roku.

Zainteresowanie filmowym gadżetem przerosło chyba najśmielsze oczekiwania. Dzięki kurtce, konto WOŚP zostanie zasilone kwotą 100 600 złotych. Dla porównania - replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk (uznawana za najcenniejszy przedmiot tegorocznych aukcji) poszła pod młotek za 106 000 złotych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy potwierdziła, że kurtka przekazana na aukcję przez Bogusława Lindę jest aktualnie piątym najdroższym przedmiotem tegorocznej zbiórki (stan na 30 stycznia).

Psy 3 - kurtka Maurera sprzedana za rekordową sumę

Brązowa skóra z filmu "Psy" stała się wyznacznikiem męskiego stylu w pierwszej połowie lat 90-tych. Kultowa kurtka, z zagranicznymi naszywkami, nieco starta i podkreślająca charakter noszącego ją bohatera, stała się w Polsce odpowiednikiem stroju Toma Cruise’a z "Top Gun", czy Marlona Brando z "Dzikiego" i miała ogromny udział w budowaniu legendy filmu oraz samego Franza Maurera. To właśnie w niej Bogusław Linda wypowiadał najsłynniejsze teksty serii, które zapewniły mu ważne miejsce w historii polskiego kina.

Przeczytaj także

W filmie "Psy 3", Franz Maurer po wielu latach odsiadki wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku... nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego". Ich spotkanie zmieni wszystko.

Film "Psy 3. W imię zasad" zadebiutował w polskich kinach 17 stycznia 2020 roku. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.