Oryginalny R2-D2 sprzedany za grube pieniądze

Robert Skowronski
29.06.2017 10:00
Oryginalny R2-D2 sprzedany za grube pieniądze Fot. kadr z filmu

Sądząc po kwotach, za które przedmioty zostały sprzedane, to miecz Luke'a Skywalkera i hełm Dartha Vadera nie cieszyły się takim zainteresowaniem.

R2-D2 znalazł nabywcę podczas licytacji w Kalifornii. Liczący 110 cm wysokości model został sprzedany za 2,76 miliona dolarów. Nabywca pozostaje anonimowy - prawo do tego gwarantuje mu dom aukcyjny. Wiadomo jednak, że był to najdroższy przedmiot, z tych które zostały zaprezentowane na wydarzeniu.

Dom aukcyjny Profiles in History przed środowym wydarzeniem z 28 czerwca 2017 roku szacował, że użyty na ekranie w „Gwiezdnych wojnach” R2-D2 powinien osiągnąć cenę do 2 milionów dolarów. Jak widać nabywca był jednak w stanie zaoferować sporo wyższą sumkę. Oto jak aukcja została zapowiedziana przez Profiles in History:

W celu uczczenia 40. rocznicy „Gwiezdnych wojen” oferujemy najważniejsze przedmioty z sagi, które kiedykolwiek zostały wystawione na aukcję. W tym niebywałą i kompletną jednostkę R2-D2 - jednego z najbardziej uwielbianych bohaterów popkultury. Dopełnieniem jest miecz świetlny Luke'a Skywalkera granego przez Marka Hamilla z kolekcji producenta Gary'ego Kurtza. Posiadamy także oryginalne artworki Toma Junga, które zostały użyte do zrobienia plakatów trylogii.

Pod młotek trafił także hełm Lorda Vadera - został sprzedany za 96 tysięcy dolarów. Z kolei wspomniany miecz świetlny, który wystąpił w „Nowej nadziei” i „Imperium kontratakuje” osiągnął kwotę 450 tysięcy dolarów.

Przedmioty z „Gwiezdnych wojen” już nie pierwszy raz trafiają na aukcję. Na sprzedaż w 2016 roku była kurtka Harrisona Forda z „Przebudzenia Mocy”. Jeżeli nie udało Wam się nabyć oryginalnego R2-D2, a prawdopodobnie tak było, to jeszcze nic straconego. I tak możecie wejść w posiadanie droida astromechanicznego i to w dużo bardziej przystępnej cenie, bo wynoszącej 7,5 tysiąca dolarów.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.