Oryginalny miecz świetlny Luke’a Skywalkera trafi na aukcję

Kamil Dachnij
12.06.2017 11:54
Oryginalny miecz świetlny Luke’a Skywalkera trafi na aukcję Fot. kadr z filmu

Rekwizyty w kultowych filmów często potrafią osiągać na aukcjach zawrotne sumy pieniędzy. Teraz fanów „Gwiezdnych wojen” czeka prawdziwa batalia o najsłynniejszą broń w kosmosie. 

Miecz świetlny Luke’a Skywalkera to jeden z najbardziej ikonicznych elementów filmowej sagi „Gwiezdnych wojen”. Nie bez powodu misja odnalezienia broni była tak znaczącym wątkiem w fabule „Przebudzenia mocy” z 2015 roku. Jednak Rey nie będzie jedyną osobą, której przyjdzie posiadać miecz Luke’a. Oryginalny rekwizyt, który służył Markowi Hamillowi w filmach „Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja” oraz „Imperium kontratakuje”, trafi na aukcję. Jeśli ktoś ma sporo gotówki w zanadrzu, może być jego.

Hollywood Auction 89 oferuje sporo pamiątek filmowych, ale prawdopodobnie żadna z nich nie może się równać mieczowi Jedi. Z okazji 40-lecia od debiutu pierwszego filmu z „Gwiezdnymi wojnami”, producent Gary Kurtz postanowił oddać go na aukcję, która odbędzie się w dniach 26-28 czerwca 2017 roku w Los Angeles. Aby nabyć jedną z najbardziej rozchwytywanych pamiątek z historii kina, trzeba jednak dysponować niemałą sumą pieniędzy – prawdopodobnie licytacja będzie oscylować w granicach od 150 tys. do 250 tys. dolarów. Ostatni raz, gdy sprzedano miecz Luke’a, cena dobiła do 240 tys., więc to tylko pokazuje, jak bardzo fani pragną go mieć w swojej kolekcji.

Inną intrygującą ofertą z nadchodzącej aukcji jest kompletna jednostka R2-D2 z planu sagi George’a Lucasa. Oznacza to w praktyce, że ten kto wygra, wróci do domu z oryginalnym droidem! Do nabycia będą jeszcze oryginalne szkice Toma Junga, które posłużyły jako wzorce dla plakatów oryginalnej trylogii. Co ciekawe, jest to kolejny news w ostatnich dniach związany z pamiątkami po „Gwiezdnych wojnach”. Pisaliśmy ostatnio o dużej kradzieży prywatnej kolekcji ze słynnego muzeum – Rancha Obi-Wana. Złodziej został złapany, ale masa przedmiotów póki co nie wróciła do właścicieli.

Przypominamy, że Rey ponownie użyje miecza świetlnego Luke’a w 8. części „Ostatni Jedi”, której premiera odbędzie się 14 grudnia 2017 roku.  

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.