Oscary 2019: Gdzie i kiedy obejrzeć transmisję Oscars live ZA DARMO?

Natalia Nowecka
24.02.2019 21:00
fot. Shutterstock|undefined Fot. . Shutterstock

91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się już w niedzielę 24 lutego. Gdzie i o której obejrzeć transmisję z rozdania Oscarów zupełnie za darmo? Wyjaśniamy!

Rozdanie Oscarów to najważniejsze wydarzenie filmowe roku. Już w niedzielę dowiemy się, kto otrzyma statuetkę, a kto zostanie największym przegranym 91. Ceremonii wręczenia Oscarów. W Stanach Zjednoczonych relację z czerwonego dywanu oraz samą ceremonię rozdania Oscarów transmitować będzie stacja ABC, do której w Polsce niestety nie mamy dostępu. Jest jednak inny sposób, by obejrzeć Oscary 2019.

Oscary 2019 - Gdzie i kiedy obejrzymy 91. Ceremonię rozdania Oscarów za darmo?

Ceremonia Oscary 2019 odbędzie się 24 lutego 2019 roku (niedziela) w Dolby Theatre w Los Angeles. Jednakże, z uwagi na fakt, iż całe wydarzenie odbywać się będzie zgodnie z czasem zachodnio-amerykańskim, u nas w Polsce odbędzie się to w nocy z 24 na 25 lutego (z niedzieli na poniedziałek). W Polsce galę rozdania Oscarów wyemituje stacja Canal +, zaś sama transmisja będzie odkodowana dla wszystkich abonentów nc+ , także tych, którzy na co dzień nie posiadają Canal + w swoim pakiecie oraz wszystkich abonentów wybranych sieci kablowych.   

Oscary 2019 - Transmisja na żywo i skrócona wersja gali Oscarów

Transmisja Oscarów 2019 na Canal + rozpocznie się o godzinie 23:30 i będziemy mieli wówczas okazję obejrzeć film dokumentalny zatytułowany "Zawierucha w Hollywood", który na potrzeby tegorocznej gali rozdania Oscarów przygotował Rafał Zawierucha.

Zobacz też: >> Rafał Zawierucha zagra w kolejnym amerykańskim filmie <<

O godzinie 00:30 rozpocznie się studio Oscarowe, prowadzone przez Katarzynę Janowską i Błażeja Hrapkowicza (gospodarza programu "Kino Mówi"), w którym odbywać się będą rozmowy z ekspertami. Wtedy również odbędzie się relacja z czerwonego dywanu, zaś w studiu eksperci zajmą się komentowaniem kreacji gwiazd.

Właściwa transmisja Oscarów 2019 rozpocznie się o godzinie 2:00 w nocy i zgodnie z zapowiedziami ma trwać wyjątkowo 3 godziny.

Zobacz też: >> Oscary 2019: Nagrody w wybranych kategoriach mają zostać wręczone w czasie przerwy reklamowej <<

Dla tych mniej wytrwałych, którzy nie będą w stanie poświęcić całej nocy na oglądanie Oscarów, 25 lutego (poniedziałek) o godzinie 21:00 Canal+ zaprezentuje skróconą wersję gali.

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Oscary 2019 - Kto poprowadzi?

Tożsamość osoby, która poprowadzi 91. ceremonię rozdania Oscarów owiana jest tajemnicą. Istnieje spora szansa, że o tym kto oficjalnie poprowadzi Oscary 2019 dowiemy się dopiero w momencie rozpoczęcia gali. Początkowym wyborem w roli prowadzącego był aktor Kevin Hart, jednak po fali krytyki, która zalała go w związku z jego wypowiedziami obrażającymi społeczność LGBT, aktor zrezygnował z powierzonej mu roli. Od tamtej chwili Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej nie podała oficjalnej informacji odnośnie tego, kto zastąpi go w roli prowadzącego.

Pojawiły się informacje jakoby prowadzących miało być wielu, zaś niektóre portale sugerowały rozdanie Oscarów bez prowadzącego.

Przeczytaj także

Oscary 2019 - Kto wystąpi na 91. Ceremonii rozdania Oscarów?

Podczas gali Oscary 2019 na scenie wystąpią:

Zobacz też: >> Queen i Adam Lambert zagrają w szkole muzycznej w Mińsku Mazowieckim? <<

Fot. Shutterstock Fot. Shutterstock

Oscary 2019 - Kto zawalczy o statuetkę?

W tym roku o Oscara zawalczą takie tytuły, jak "Roma" Alfonso Cuaróna, "Bohemian Rhapsody", "Faworyta', "Green Book", "Vice", "Narodziny Gwiazdy", "BlacKkKlansman" i "Black Panther". Polaków interesują jednak przede wszystkim trzy kategorie - Najlepszy film nieanglojęzyczny (nominacja dla "Zimnej Wojny"), Reżyser (nominacja dla Pawła Pawlikowskiego) oraz Zdjęcia (nominacja dla Łukasza Żala).

Zobacz też: >> "Zimna wojna" reż. Paweł Pawlikowski [RECENZJA] <<

Pełną listę nominacji do Oscarów 2019 prezentowaliśmy wam już wcześniej, zaś oficjalne wyniki znajdziecie na naszej stronie jutro z samego rana. Jeśli jeszcze nie zdążyliście zobaczyć wszystkich tytułów nominowanych do Oscara, sporządziliśmy dla was listę filmów nominowanych do Oscara 2019, które obejrzycie online.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.