Oscary 2019: Rami Malek spadł ze sceny po odebraniu Oscara

Natalia Nowecka
25.02.2019 10:18
Rami Malek w trakcie przemowy, Oscary 2019. fot. VALERIE MACON/AFP/East News|undefined Fot. Rami Malek w trakcie przemowy, Oscary 2019. . VALERIE MACON/AFP/East News

Rami Malek po odebraniu nagrody Akademii za pierwszoplanową rolę męską, zaliczył wpadkę spadając ze sceny.

Rozdanie Oscarów jest najważniejszym wydarzeniem filmowym roku, podczas którego niejednokrotnie doszło do rozmaitych wpadek. Po dziś dzień wszyscy wspominają pamiętny upadek Jennifer Lawrence, która w drodze po statuetkę potknęła się na schodach. Do grona osób, których Oscarowe wpadki wspominać będziemy przez długie lata, dołączył w tym roku Rami Malek, odtwórca roli Freddiego Mercury'ego w filmie "Bohemian Rhapsody".

Nie przegap: >> Oscary 2019: wyniki - pełna lista zwycięzców. Czy "Zimna wojna" wygrała prestiżową nagrodę? <<

Oscary 2019 - Rami Malek spadł ze sceny

Podczas 91. ceremonii rozdania Oscarów Rami Malek został uhonorowany statuetką za najlepszą pierwszoplanową rolę męską, za występ w filmie "Bohemian Rhapsody", jako Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen. Jak podają amerykańskie media, Rami Malek po otrzymaniu Oscara i wygłoszeniu mowy upadł ze sceny. Na twarzy aktora, poza grymasem bólu, pojawiło się przede wszystkim olbrzymie zaskoczenie swoją wpadką. Doszło do szybkiej interwencji ratowników medycznych, którzy najpierw pomogli mu usiąść w fotelu w pierwszym rzędzie, a następnie odprowadzili za kulisy, gdzie udzielono mu dalszej pomocy w związku z możliwymi obrażeniami i urazami.

Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News Fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Na całe szczęście wygląda jednak na to, że Rami Malek wyszedł ze swojego Oscarowego upadku bez szwanku, gdyż niedługo później pozował już do zdjęć z innymi nagrodzonymi.

Zobacz też: >> Oscary 2019: wyniki - najlepsza muzyka i najlepsza piosenka <<

Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News Fot. FREDERIC J. BROWN/AFP/East News

Oscary 2019 - Wyniki

Do największych wygranych 91. ceremonii rozdania Oscarów zaliczają się film Alfonso Cuaróna pt. "Roma",  który zdobył 5 statuetek, "Bohemian Rhapsody" z 4 Oscarami oraz film "Green Book", który zdobył statuetkę za najlepszy film. W kategoriach najlepszy aktor i najlepsza aktorka zwyciężyli Rami Malek za rolę Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody" oraz Olivia Colman za rolę w filmie "Faworyta". Niestety "Zimna Wojna" Pawła Pawlikowskiego, nominowana w trzech kategoriach, nie otrzymała ani jednej statuetki.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.